12. listopadu 2016 6:50 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

V Chebu obnovili vnitřní zahrady františkánského kláštera, sloužily jako skládka

Zahrady získaly novou podobu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zahrady získaly novou podobu. | foto: ČTK

CHEB V Chebu dokončili rekonstrukce dvou vnitřních zahrad františkánského kláštera. Přibyla tak zcela nová prohlídková trasa, která vede z Hradební ulice přes velkou klášterní zahradu a vnitřní zahrady a kostel až na Františkánské náměstí. Náklady na zpřístupnění a obnovu vnitřních zahrad byly 4,6 milionu korun, řekla místostarostka Chebu Daniela Seifertová (ANO).

„Dokončili jsme rekonstrukce poslední části františkánského konventu, tedy jeho vnitřní zahrady. Rekonstrukce začala zhruba před dvěma lety. Na jaře se ještě doplní do nových zahrad mobiliář a zeleň,“ uvedla Seifertová.

Ještě před dvěma lety byly zahrady nevzhledným koutem, který sloužil částečně jako odkladiště a skládka nepotřebných věcí. Právě vyklizení zahrad trvalo nejdéle. Při obnově se tam našla i historická studna, kterou příští rok prozkoumají archeologové, řekl kastelán Tomáš Dostál.

Ještě před dvěma lety byly zahrady nevzhledným koutem, který sloužil částečně...
Otevřením zrekonstruovaných zahrad přibyla prohlídková trasa.

Novou podobu s lavičkami a zelení dostala také takzvaná Rajská zahrada, která je obklopena unikátní křížovou chodbou kláštera.

Podle Dostála by celý komplex zahrad měl být od jara volně přístupný přes den podobně, jako tomu je u velké klášterní zahrady. Tu město otevřelo v roce 2002. Kromě odpočinku se využívá i jako místo svateb nebo pro komorní koncerty. Podobné využití by mohly mít i nově zrekonstruované vnitřní zahrady kláštera.

PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?
PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?

Zima pomalu, ale jistě klepe na dveře, a proto je nejvyšší čas myslet na zimní obutí vašeho dítěte. Dětská nožka roste rychlostí blesku, a tak se každoročnímu nákupu sezónní obuvi nevyhnete.