Neděle 18. dubna 2021svátek má Valérie 3 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

V Chebu obnovili vnitřní zahrady františkánského kláštera, sloužily jako skládka

Zahrady získaly novou podobu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zahrady získaly novou podobu. | foto: ČTK

CHEB V Chebu dokončili rekonstrukce dvou vnitřních zahrad františkánského kláštera. Přibyla tak zcela nová prohlídková trasa, která vede z Hradební ulice přes velkou klášterní zahradu a vnitřní zahrady a kostel až na Františkánské náměstí. Náklady na zpřístupnění a obnovu vnitřních zahrad byly 4,6 milionu korun, řekla místostarostka Chebu Daniela Seifertová (ANO).

„Dokončili jsme rekonstrukce poslední části františkánského konventu, tedy jeho vnitřní zahrady. Rekonstrukce začala zhruba před dvěma lety. Na jaře se ještě doplní do nových zahrad mobiliář a zeleň,“ uvedla Seifertová.

Ještě před dvěma lety byly zahrady nevzhledným koutem, který sloužil částečně jako odkladiště a skládka nepotřebných věcí. Právě vyklizení zahrad trvalo nejdéle. Při obnově se tam našla i historická studna, kterou příští rok prozkoumají archeologové, řekl kastelán Tomáš Dostál.

Ještě před dvěma lety byly zahrady nevzhledným koutem, který sloužil částečně...
Otevřením zrekonstruovaných zahrad přibyla prohlídková trasa.

Novou podobu s lavičkami a zelení dostala také takzvaná Rajská zahrada, která je obklopena unikátní křížovou chodbou kláštera.

Podle Dostála by celý komplex zahrad měl být od jara volně přístupný přes den podobně, jako tomu je u velké klášterní zahrady. Tu město otevřelo v roce 2002. Kromě odpočinku se využívá i jako místo svateb nebo pro komorní koncerty. Podobné využití by mohly mít i nově zrekonstruované vnitřní zahrady kláštera.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!