9. dubna 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

V Jizerských horách skončila sezona. Lyžaři nemají zájem

Lyžařská střediska i přes mírnou oblevu fungují.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lyžařská střediska i přes mírnou oblevu fungují. | foto: Lidové noviny

DESNÁ V Jizerských horách v neděli skončila lyžařská sezona. Posledním areálem, kam mohli milovníci sjezdového lyžování vyrazit, bylo středisko Desná - Černá Říčka. V neděli se v něm ale lyžovalo naposled a areál se uzavřel.

Milovníci zimních sportů mohou na sjezdovky vyrazit už jen do Krkonoš.

Důvodem ke skončení sezony nejsou nepříznivé podmínky, sněhu je v lyžařském areálu až 70 centimetrů. Podle vedoucího vleku Dietmara Lauera už ale lidé neměli o zimní sporty velký zájem. V sobotu i neděli jich na Jablonecko přijelo lyžovat jen velmi málo.

ČTĚTE TAKÉ

"Sněhu máme hodně. Mohli bychom jezdit bez problémů minimálně ještě týden. Ale už by to bylo prodělečné," řekl Lauer. Na neděli proto v areálu připravili veřejný zábavný závod ve skicrossu a také zimní sportovní soutěže pro malé lyžaře.

Další jizerskohorská střediska skončila už dříve. Například na Tanvaldském Špičáku nebo na Severáku se naposledy lyžovalo 25. března. V Bedřichově zastavili vleky ještě o týden dřív. Velikonocemi ale v Libereckém kraji sezona úplně neskončí. V Harrachově v Krkonoších by se mělo lyžovat až do poloviny dubna.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným
"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným

Nedávno jsme s kámoškami u lahve Pálavy spontánně otevřely téma – jak jsme prožívaly naše „nejšťastnější období v životě ženy“. Jak hodin přibývalo a vínka ubývalo, dospěly jsme k překvapujícímu zjištění.

Najdete na Lidovky.cz