27. srpna 2012 19:13 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

V Londýně vyvrcholil největší pouliční festival v Evropě

Tradiční karneval v Notting Hill se pořádá na tzv. Rodinný den. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tradiční karneval v Notting Hill se pořádá na tzv. Rodinný den. | foto: Reuters

LONDÝN Největšího evropského pouličního karnevalu se v pondělí v ulicích londýnské čtvrti Notting Hill navzdory nevlídnému počasí zúčastnily stovky tisíc lidí. Tradiční akce na oslavu karibské kultury se zde pořádá již od roku 1964, napsala agentura AFP.

Karneval začal již v neděli, ale vyvrcholil dnes, kdy Notting Hillem na západě hlavního města protančil v rytmech latinskoamerické hudby průvod pestrobarevně oděných tanečníků. Konec akce je plánován na pondělní večer, ale pořadatelé očekávají, že se afterparty protáhnou až do úterního rána.

ČTĚTE TAKÉ:

"Je to nádherný den, hudba je fantastická. Vnímám ji celým svým srdcem," prohlásila podle serveru dailymail.co.uk třicetiletá účastnice dnešní akce Michaela Popescuová.

Na bezpečnost a pořádek během slavnosti dohlíží v ulicích města celkem 7000 policistů. V neděli bylo v souvislosti s touto akcí zadrženo 96 osob - většinou kvůli drogám a rušení veřejného pořádku. Notting Hill byl původně chudou čtvrtí a tradičním střediskem imigrantů z oblasti Karibského moře. V posledních 20 letech se ale stal módní čtvrtí, kterou nejen navštěvují turisté, ale přestěhovala se sem řada majetných lidí.

Karneval vznikl jako reakce na rasové bouře na Notting Hillu v roce 1958 a inspiroval se karnevalem na Trinidadu. V nynějším rozsahu se poprvé konal v roce 1964.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz