2. prosince 2008 16:18 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Vánoční trhy v lese? Navštivte Bavorsko

Les - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Les - ilustrační foto. | foto: Reprofoto

Neobvyklý německý romantický vánoční trh, a to nikoli klasicky na osvětleném náměstí, ale přímo uprostřed tmavého lesa, se uskuteční v neděli v příhraničním bavorském Friedrichshängu u Schönsee.

Své výrobky, ale i různé pochutiny v dřevěných stáncích nabídnou nejen němečtí řemeslníci, ale přijedou i Češi. Pro zájemce z Plzně bude na originální akci vypraven autobus, řekl Václav Vrbík z kulturního Centra Bavaria Bohemia, jež trh spolupořádá.

"Nejde o klasický německý vánoční trh, ani jemu podobný český. Vánoční dřevěné stánky budou stát přímo uprostřed lesa. Cesta, která k nim vede, je lemována svíčkami," uvedl. Akce se jmenuje Advent v lese a místo leží asi 15 kilometrů od česko-německé hranice.

Podle Vrbíka jde o alternativu ke známým trhům v pohraničí, které Češi znají například z Řezna nebo z Norimberku. "Ty mají samozřejmě také svoje kouzlo a obě města navštěvuje v těchto dnech hodně Čechů. Myslím, že by ten náš trh v lese mohl lidi více oslovit," dodal.

Prodejci ve zhruba dvaceti stáncích a velké přilehlé stodole nabídnou řadu gastronomických lahůdek z Bavorska a Horní Falce, na zahřátí například klasický "svařák", bílé opékané klobásky ze zelím, pečená jablka, domácí čokoládu. Své domácí produkty přivezou také obyvatelé z nejbližšího okolí, tedy oblasti městečka Schönsee.

Trh začíná v 15:00. Všechny zájemce z Plzně odveze tam i zpět speciální autobus za 80 korun. Od kulturního domu Peklo v Plzni odjíždí ve 13:30. Spoluorganizátorem akce je skupina Pašerácká hra, jež ve vesničce Friedrichshäng připravuje pravidelně v létě stejnojmennou divadelní hru. Vstupné na trh jsou dvě eura (asi 70 korun), děti a mládež mají vstup zdarma. Další informace ZDE.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!