27. ledna 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Veletrh cestování ve znamení Karibiku

Pláž v Dominikánské republice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pláž v Dominikánské republice | foto: Shutterstock

PRAHA Partnerskou zemí letošního 21. ročníku veletrhu Holiday World bude Dominikánská republika. Návštěvníkům předvede exotické tanečnice a tanečníky, tamní kuchyni a nebudou chybět ochutnávky rumu či doutníků.

Celkem se veletrhu zúčastní 870 vystavovatelů z 50 států. Na tiskové konferenci to oznámil manažer veletrhu Libor Patočka z pořádající společnosti Incheba Praha. Dominikánská republika chce na veletrhu nalákat do země další návštěvníky.

Termín veletrhu

Souběžně s Holiday World se uskuteční veletrhy Top Gastro 2012, Golf Show 2012. Veletrhy se konají 9. až 12. února na výstavišti v pražských Holešovicích.

Podle ředitelky Národního turistického úřadu Dominikánské republiky Leily Boasier-Budecker jich loni do země z České republiky přicestovalo 6350, jejich počet se meziročně zvýšil o šest procent.

Celkem přivítali Dominikánci více než 4,3 miliony turistů. "Musíme pracovat na tom, abychom turistům z České republiky představili to nejkrásnější z naší země, aby ten růst i nadále pokračoval," řekla Boasier-Budecker.

Novinkou na veletrhu budou vystavovatelé ze zemí společenství ASEAN, tedy z Indonésie, Malajsie, Filipín a Thajska. K dalším exotickým zemím, které se na akci představí, patří Kuba, Tanzanie, Seychely, Brazílie, Srí Lanka či Namibie.

Lidovky.cz, ČTK