14. září 2011 7:00, aktualizováno  10:36 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Vídeň láká milovníky kultury na muzejní noc

Vídeň 1. října večer otevře více než sto muzeí a galerií | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vídeň 1. října večer otevře více než sto muzeí a galerií | foto: Shutterstock

VÍDEŇ  V rakouské metropoli se chystá další ročník projektu Lange Nacht der Museen - Dlouhá noc muzeí. „Brány k umění“ letos v metropoli na Dunaji otevře více než 100 muzeí a galerií. Představí se prostory světoznámého věhlasu, ale i kuriozního zaměření.

Již podvanácté v sobotu 1. října otevřou své brány vídeňská muzea a galerie. Muzejní noc začne v 18 hodin večer a skončí hodinu po půlnoci.

Kromě světoznámých výstavních síní jako Albertina, Belvedere, Kunsthalle a muzeí Lepoldova, Umělecko-historického či moderního umění MUMOK si mohou lidé prohlédnout i méně známá místa. Patří mezi ně třeba kouzelnické muzeum, muzeum antikoncepce, muzeum alkoholu či muzeum skleněných koulí, v nichž sněží.

Do muzejní noci nejsou zapojené jen vídeňské instituce, ale přes 650 muzeí po celém Rakousku.

Výstavy bude doprovázet  bohatý doprovodný program a  jistě příjemnou zprávou je, že speciální vstupenka bude platit zároveň i jako jízdenka na kyvadlovou dopravu. Metro jezdí ve Vídní v pátek a sobotu celou noc. Vstupné je možné koupit čtyři týdny před akcí v jakémkoliv muzeu či galerii zapojených do akce. Lístek bude stát 13 €. Děti do 12 let mají vstup zdarma, v nabídce je také řada slev.

Co vidět v rakouské metropoli? Nechte se inspirovat

Pořadatelem akce je rakouská televizní a rozhlasová stanice ORF ve spolupráci s jednotlivými muzei. Více informací lze získat na http://events.ORF.at . Do muzejní noci nejsou zapojené jen vídeňské instituce, ale přes 650 muzeí po celém Rakousku.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTORKA DO VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 25 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz