Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 11 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Vídeň láká milovníky kultury na muzejní noc

Vídeň 1. října večer otevře více než sto muzeí a galerií | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vídeň 1. října večer otevře více než sto muzeí a galerií | foto: Shutterstock

VÍDEŇ  V rakouské metropoli se chystá další ročník projektu Lange Nacht der Museen - Dlouhá noc muzeí. „Brány k umění“ letos v metropoli na Dunaji otevře více než 100 muzeí a galerií. Představí se prostory světoznámého věhlasu, ale i kuriozního zaměření.

Již podvanácté v sobotu 1. října otevřou své brány vídeňská muzea a galerie. Muzejní noc začne v 18 hodin večer a skončí hodinu po půlnoci.

Kromě světoznámých výstavních síní jako Albertina, Belvedere, Kunsthalle a muzeí Lepoldova, Umělecko-historického či moderního umění MUMOK si mohou lidé prohlédnout i méně známá místa. Patří mezi ně třeba kouzelnické muzeum, muzeum antikoncepce, muzeum alkoholu či muzeum skleněných koulí, v nichž sněží.

Do muzejní noci nejsou zapojené jen vídeňské instituce, ale přes 650 muzeí po celém Rakousku.

Výstavy bude doprovázet  bohatý doprovodný program a  jistě příjemnou zprávou je, že speciální vstupenka bude platit zároveň i jako jízdenka na kyvadlovou dopravu. Metro jezdí ve Vídní v pátek a sobotu celou noc. Vstupné je možné koupit čtyři týdny před akcí v jakémkoliv muzeu či galerii zapojených do akce. Lístek bude stát 13 €. Děti do 12 let mají vstup zdarma, v nabídce je také řada slev.

Co vidět v rakouské metropoli? Nechte se inspirovat

Pořadatelem akce je rakouská televizní a rozhlasová stanice ORF ve spolupráci s jednotlivými muzei. Více informací lze získat na http://events.ORF.at . Do muzejní noci nejsou zapojené jen vídeňské instituce, ale přes 650 muzeí po celém Rakousku.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝVOJÁŘ C++ WINDOWS API

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 40 000 - 70 000 Kč