23. června 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Virtuální prohlídky města? Osvědčily se

Výhled na Pálavské vrchy přes vinice a kostel v Popicích na Břeclavsku.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výhled na Pálavské vrchy přes vinice a kostel v Popicích na Břeclavsku. | foto: ČTK

BRNO Břeclav se jako další z měst na jižní Moravě připojila k trendu takzvaných virtuálních prohlídek na svých internetových stránkách. Turisté si díky nim z pohodlí domova mohou prohlédnout město a při pozdější návštěvě se pak zaměřit na konkrétní cíle. Virtuální prohlídky se osvědčily například Znojmu a Brnu, které je hodlá rozšířit. Řekli to mluvčí měst.

Virtuální prohlídky tvoří série spojených fotografií, díky kterým se na obrazovce lidé mohou pohybovat tak, jako by stáli přímo na určitém místě ve městě. Břeclavi prohlídku vytvořil Jan Malach, který ji dělal například i Velkým Bílovicím.

ČTĚTE TAKÉ:

"Focení snímků města se konalo na konci dubna. Porovnali jsme je s fotoarchivem města a vybrali pak ty nejpovedenější, které by Břeclav návštěvníkům co nejlépe představily," uvedl místostarosta Luboš Krátký. Virtuálně mohou lidé vidět Břeclav například z věže poštorenského kostela, prohlédnou si i židovský hřbitov či soutok Moravy a Dyje za městem.

Prohlídky se podle mluvčího brněnského magistrátu Pavla Žáry velmi osvědčily, brněnská radnice má od lidí pozitivní ohlasy. Turisté si prý díky nim vyberou nejzajímavější místa a potom ve městě nebloudí. Navíc si přímo z křesla u počítače mohou města prohlédnout i zájemci ze vzdálenějších míst.

Brno proto do budoucna plánuje seznam vyfocených míst rozšířit, například o nově otevřené turistické cíle. "Mezi virtuálními prohlídkami by se mohl objevit například hrad Špilberk nebo podzemí. Mohly by tam být i odkazy na kostnici a další místa," řekl Žára.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz