Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona 1 °C déšť se sněhem Předplatné LN
6. ledna 2017 12:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Vítězem soutěže Kemp roku 2016 se stal Camping Vranovská pláž

Vítězem soutěže Kemp roku 2016 se stal Camping Vranovská pláž na Znojemsku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítězem soutěže Kemp roku 2016 se stal Camping Vranovská pláž na Znojemsku | foto: ČTK

PRAHA Vítězem soutěže Kemp roku 2016 se stal Camping Vranovská pláž. Hodnoceno bylo 1630 českých a slovenských rekreačních areálů. Celkem v anketě, kterou pořádá server 4camping.cz, hlasovalo 11 523 lidí.

Do českých kempů loni přijelo rekordní množství návštěvníků. Za první tři kvartály roku do nich zavítalo 1,12 milionu lidí, meziročně o šest procent více, vyplývá z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Anketa

Jaký kemp je nejlepší podle vás?

Camping Vranovská pláž 144
Autocamp Sedmihorky 56
Autokemp Frenštát pod Radhoštěm 34
CAMP DOLCE 16
Kanak - kemp Branná 23
Autocamp U Pískovny 25
Autocamp OASA Staňkov 21
Autokemp Merkur Pasohlávky 12
Koupaliště a kemp Pecka 12
Autokempink Strážnice 33

Na druhém místě skončil Autocamp Sedmihorky v Českém ráji, třetí je Autokemp Frenštát pod Radhoštěm. Ten je také podle výsledků hlasování Nejlepším kempem roku 2016 pro rodiny s dětmi. Nejlepší kempem pro vodáky byl vyhlášen Kanak - kemp Branná na Šumavě a Nejlepším kempem pro cyklisty se stal Autokempink Strážnice na jihu Moravy.

Vedle zlepšujících se služeb kempů a řady novinek k tomu přispělo i velmi dobré počasí. Nejen tyto aspekty přilákaly do kempů nadprůměrné množství návštěvníků,“ uvedl Aleš Hanzl z 4camping.cz.

Podle organizátorů v českých kempech přibývají bohatší turisté. „Oblíbené jsou klidné, příjemné, bezpečné a hlavně perfektně čisté kempy v krásné přírodě nabízející kvalitní možnosti koupání a podmínky pro cykloturistiku či rybolov,“ dodal Hanzl.

České kempy se v poslední době zaměřují na různé cílové skupiny. Některé rekreační areály se staly centry volnočasových aktivit, jiné naopak nabízejí klidné prostředí a pohodu. Boom v posledních letech zaznamenávají rodinné kempy s množstvím animačních programů pro děti. V ČR je přes 500 kempů, které mají kapacitu 32 000 lůžek.

Výsledky ankety Kemp roku 2016:

1. Camping Vranovská pláž

2. Autocamp Sedmihorky

3. Autokemp Frenštát pod Radhoštěm

4. CAMP DOLCE

5. Kanak - kemp Branná

6. Autocamp U Pískovny

7. Autocamp OASA Staňkov

8. Autokemp Merkur Pasohlávky

9. Koupaliště a kemp Pecka

10. Autokempink Strážnice

zdroj: 4camping.cz

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...