Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 1 °C polojasno Předplatné LN
10. února 2013 8:10 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Vstupenky na olympiádu v Soči budou stát až 21 tisíc korun

Slavnost rok před zimní olympiádou v Soči 2014  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavnost rok před zimní olympiádou v Soči 2014 | foto: Reuters

MOSKVA Ceny vstupenek na soutěže zimní olympiády, která za rok začne v jihoruském Soči, sahají od 500 po 34 tisíc rublů (zhruba od 300 po 21 tisíc korun).

Organizátoři přitom slibují, že na jakékoliv zápolení se bude možné podívat i za 1 500 rublů (935 Kč). "Průměrná vstupenka" pak stojí 6 400 rublů (asi 4 000 korun). Ceny již schválil Mezinárodní olympijský výbor.

Pro každou peněženku
"Prodej vstupenek se bude uskutečňovat přes specializovanou internetovou stránku a vstupenky budou dostupné pro každou peněženku," slíbil šéf přípravného výboru Dmitrij Černyšenko. Ceny vstupenek na olympiádu jsou podle něj srovnatelné s cenami na obdobné akce, těšící se velké poptávce.

Kromě vstupenky je nezbytné si pořídit i "pas fanouška", který má pořadatelům pomoci uhlídat, aby lístky neskupovali spekulanti, a návštěvníkům poskytne výhody jako vstupy na koncerty, do divadel či muzeí.

Na nejžádanější disciplíny, například hokej, krasobruslení či zahájení her, bude možné prodat do "jedněch rukou" nejvýše čtyři lístky, na ostatní soutěže osm vstupenek.

ČTĚTE TAKÉ

Nejdražší na olympiádě bude pro diváky tradičně zahájení, kdy i nejlevnější vstupenka bude stát nejméně 6 000 rublů (3 750 Kč), nejdražší místa pak vyjdou na 50 tisíc (asi 31 tisíc korun). Slavnostní zakončení vyjde o něco laciněji. Návštěva krasobruslení bude stát 1 500 až 20 tisíc rublů, v případě hokejového finále se ceny dostanou až na 34 tisíc rublů. Nejlevnější bude vstup na hokejistky (500 rublů).

Prodej začal
Lístky si zatím na webu lze koupit jen s ruskou Visa kartou, po první várce se během pár hodin jen zaprášilo. Podle Černyšenka během jedné vteřiny přišlo více než 10 tisíc zakázek.

Úřady slibují dohlédnout i na ceny hotelových pokojů v dějišti her, čili za noc má turista zaplatit od 2 936 po 13 896 rublů (od 1 800 po 8 700 Kč).

Na předchozí zimní olympiádě ve Vancouveru se vstupenky prodávaly od 25 po 775 kanadských dolarů (zhruba od 470 po 14 600 Kč).

Vedení ČOV objednalo pro české fanoušky kolem 8 000 vstupenek, což je nejvíc v historii zimních her. Ceny jsou však vysoké nikoli kvůli cenám lístků, ale hlavně vinou drahých letenek a ubytování. Balíčky na několikadenní pobyt v Soči od cestovních kanceláří stojí od 37 tisíc do 85 tisíc korun.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...