17. února 2010 17:27 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Vyberte svému plyšákovi zájezd. V Česku vznikla neobvyklá cestovka

V Česku vznikla cestovní kancelář pro plyšová zvířata. Na fotografii plyšák a Hradčany. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Česku vznikla cestovní kancelář pro plyšová zvířata. Na fotografii plyšák a Hradčany. |

PRAHA Váš plyšový medvídek si projde pražské památky a pak společně s ostatními zvířátky poobědvá. Tak by mohla vypadat nabídka unikátní cestovní kanceláře pro plyšová zvířata, která vznikla v České republice.

Cestovní kancelář Toy traveling začala jako první na světě nabízet zájezdy zahraničních plyšáků nejprve do Prahy, avšak již letos budou následovat i další evropská města, jako například Budapešť, Berlín, Mnichov a Bratislava.

"Na světě jsou desítky milionů plyšáků, které mají jejich majitelé často tak rádi, že by jim chtěli umožnit zážitky a také se třeba následně pochlubit přátelům," tvrdí Tomio Okamura, který má v nové cestovní kanceláři podíl.

V Česku vznikla cestovní kancelář pro plyšová zvířata. Na fotografii plyšák a panorama Prahy.

Jak to celé funguje? Zájemce si na webových stránkách www.sendyourdarling.com objedná vybraný zájezd, zaplatí a pošle svého plyšáka do Prahy či do jiného města, kde pracovníci firmy Toy traveling plyšáka nafotí, jak se dívá na nejvýznamější památky či před nimi stojí popřípadě například obědvá.

Poté jsou fotografie staženy na CD a spolu s plyšákem zaslány zpět majiteli do zahraničí. "Majitel se může pochlubit svým kamarádům, například na Facebook, kde všude jeho plyšák byl a jaké měl hezké zážitky," doplňuje Okamura. Plyšákům bude pokaždé dokonce vystaven na zpáteční cestu i vlastní pas.

V Česku vznikla cestovní kancelář pro plyšová zvířata. Na fotografii plyšák přes Staroměstskou radnicí.

Oběd a masáž
V rámci vyplňování přihlášky k zájezdu majitel také uvádí, zda-li jeho plyšák může jíst maso či konzumovat alkohol, aby mu pracovníci cestovní kanceláře omylem při společném obědě plyšáků, který se také fotí, nepředložili nějaké nevhodné potraviny.

Společný oběd plyšáků.

Majitel bude pravidelně dostávat e-maily, aby věděl, co v ten den jeho plyšová hračka zažila.

Základní zájezd stojí 90 EUR ( 2340 Kč) včetně zaslání plyšáka zpět do zahraničí k majiteli, k dispozici jsou však i další tipy zájezdů, například za 150 EUR ( 3900 Kč) může plyšák obdržet v panoramatu Prahy i masáž a aromaterapii.

Cestovní kancelář Toy traveling se hned zpočátku zaměřuje na hlavní trhy, což jsou nejbohatší světové státy jako USA, Japonsko, Velká Británie, Německo a Francie, následovat bude Čína. "V těchto zemích je hodně plyšáků a někteří majitelé mají zároveň dostatek peněz investovat do těchto zážitků," říká Okamura.

, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!