Neděle 18. dubna 2021svátek má Valérie 3 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Dojíždíte? Český jízdomat expanduje na Slovensko

V autě (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V autě (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Tuzemský Jízdomat expanduje na Slovensko. Zprostředkování spolujízdy začal nabízet na adrese www.jizdomat.sk. Na setkání s novináři to řekl zakladatel zprostředkovatelského portálu Jan Mittner. Kromě toho plánuje spustit vyhledávač pravidelného dojíždění a slevový program pro čerpání paliva.

"Už v současnosti máme velkou část uživatelů ze Slovenska," uvedl důvod pro výběr sousední země Mittner. Slovenská verze internetových stránek ale v současnosti zatím nabízí zejména cesty po ČR, nebo spojení ze Slovenska do Česka.

Aplikace vybere spolucestujícího

Pravidelné vyhledávání spolujízdy, které Jízdomat plánuje zavést během několika dní, má být přínosné především pro lidi, kteří pravidelně dojíždí do práce na delší vzdálenosti. Zájemce bude moci vyplnit formulář odkud, kam a ve které dny v týdnu jezdí, a aplikace mu vybere nejvhodnější spolucestující, nebo řidiče, který má stejnou cestu a volné místo ve voze.

Jízdomat začal v Česku fungovat v listopadu 2010. V současnosti sdružuje na 70 tisíc uživatelů. Pro zaregistrované uživatele chce nově na základě virtuální karty s unikátním kódem nabízet 30haléřovou slevu na čerpání paliva v síti čerpacích stanic EuroOil.

Na tuto slevu mohou dosáhnout prověření uživatelé aplikace, kteří získali pozitivní hodnocení od dvaceti dalších uživatelů služby, kteří s nimi někdy v minulosti jeli, upřesnil Mittner. Nováčci v Jízdomatu, nebo lidé, kteří neposkytují údaje, jako je adresa, mail nebo telefon, mají nárok na 20haléřovou slevu.

O systému:

Jízdomat.cz v průměru nabízí téměř 3000 jízd, které do systému vkládají samotní uživatelé hledající spolucestujícího, který by se s nimi podělil o náklady na palivo. Doporučená cena, kterou za spolujízdu cestující řidiči zpravidla platí, je podle Mittnera přibližně 70 haléřů na kilometr jízdy. Samotné zprostředkování při hledání spolucestujícího je bezplatné.

,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Advantage Consulting, s.r.o.
KVALITÁŘ (26 - 32.000 KČ)

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 26 000 - 32 000 Kč