Středa 27. května 2020svátek má Valdemar 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Dojíždíte? Český jízdomat expanduje na Slovensko

V autě (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V autě (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Tuzemský Jízdomat expanduje na Slovensko. Zprostředkování spolujízdy začal nabízet na adrese www.jizdomat.sk. Na setkání s novináři to řekl zakladatel zprostředkovatelského portálu Jan Mittner. Kromě toho plánuje spustit vyhledávač pravidelného dojíždění a slevový program pro čerpání paliva.

"Už v současnosti máme velkou část uživatelů ze Slovenska," uvedl důvod pro výběr sousední země Mittner. Slovenská verze internetových stránek ale v současnosti zatím nabízí zejména cesty po ČR, nebo spojení ze Slovenska do Česka.

Aplikace vybere spolucestujícího

Pravidelné vyhledávání spolujízdy, které Jízdomat plánuje zavést během několika dní, má být přínosné především pro lidi, kteří pravidelně dojíždí do práce na delší vzdálenosti. Zájemce bude moci vyplnit formulář odkud, kam a ve které dny v týdnu jezdí, a aplikace mu vybere nejvhodnější spolucestující, nebo řidiče, který má stejnou cestu a volné místo ve voze.

Jízdomat začal v Česku fungovat v listopadu 2010. V současnosti sdružuje na 70 tisíc uživatelů. Pro zaregistrované uživatele chce nově na základě virtuální karty s unikátním kódem nabízet 30haléřovou slevu na čerpání paliva v síti čerpacích stanic EuroOil.

Na tuto slevu mohou dosáhnout prověření uživatelé aplikace, kteří získali pozitivní hodnocení od dvaceti dalších uživatelů služby, kteří s nimi někdy v minulosti jeli, upřesnil Mittner. Nováčci v Jízdomatu, nebo lidé, kteří neposkytují údaje, jako je adresa, mail nebo telefon, mají nárok na 20haléřovou slevu.

O systému:

Jízdomat.cz v průměru nabízí téměř 3000 jízd, které do systému vkládají samotní uživatelé hledající spolucestujícího, který by se s nimi podělil o náklady na palivo. Doporučená cena, kterou za spolujízdu cestující řidiči zpravidla platí, je podle Mittnera přibližně 70 haléřů na kilometr jízdy. Samotné zprostředkování při hledání spolucestujícího je bezplatné.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!