8. února 2010 10:48 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Vyhlídka nejvyšší budovy světa v Dubaji byla pro turisty uzavřena

Burdž Chalífa | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Burdž Chalífa | foto: Reprofoto

DUBAJ Vyhlídkové patro na nejvyšší budově světa v Dubaji bylo uzavřeno. Oznámil to majitel mrakodrapu Burdž Chalífa, firma Emaar, ale nesdělila přesný důvod. Podle agentury AP se původně hovořilo o příliš silném provozu v této části budovy, později o možných problémech s elektřinou.

Burdž Chalífa je vysoká 828 metrů a otevřena je pro veřejnost od 5. ledna.

Problémy s vyhlídkovým patrem, které je 124. ze 160, budou zklamáním hlavně pro turisty. Za měsíc se na svět z téměř kilometrové výšky podívalo několik tisíc lidí, což majitel hodnotí jako nečekaně velký provoz.

Svědčí o tom i to, že vstupenky na věž se předem zamlouvají. Těm, kdo je mají na toto období, prý budou buď vyplaceny, nebo jejich platnost prodloužena.

Společnost Emaar patro zavřela v neděli a o tom, kdy bude vyhlídka znovu v provozu, zatím neinformovala. Pokladna začala přijímat objednávky na příští neděli, na den svatého Valentýna, i když zatím nikdo z managementu nepotvrdil, že v tento den už bude přístup do vyhlídky obnoven.

Vstupenky stojí v přepočtu 518 korun pro dospělého, ale ti, kdo nechtějí čekat, mohou frontu přeskočit a zaplatit čtyřnásobek.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PARŤÁK V AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 25 000 - 27 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz