25. června 2014 13:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Výlet s překvapením: Vietnamský pilot si spletl letiště o 130 kilometrů

Dopravní letadlo (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní letadlo (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

HANOJ Překvapení připravil pro své cestující kapitán vietnamského letadla, když se strojem přistál na úplně jiném letišti, než kam měli všichni původně namířeno. Spletl se přitom o plných 130 kilometrů, informoval podle agentury AFP vietnamský úřad civilního letectví.

Poté co všech 200 pasažérů překonalo na jihovietnamském letišti Cam Ranh první údiv, zařídila nízkonákladová letecká společnost VietJet Air jejich přepravu do správné destinace. A to do Dalatu v centrální části země. Pro jistotu jiným letadlem a s úplně jinou posádkou.

Tu původní úřady spolu s leteckými dispečery, kteří nesou vinu za to, že stroj také pomohli zavést jinam, zadržely v rámci zahájeného vyšetřování případu.

"K incidentu došlo, protože řídící pracovníci letového provozu a členové posádky VietJet Air se neřídili správnými postupy letu," oznámil v prohlášení vietnamský úřad pro civilní letectví.

O společnosti VietJet Air

Společnost VietJet Air zahájila svou činnost v roce 2011 a nyní má pod kontrolou ve vnitrostátní letecké dopravě čtvrtinu trhu. Kromě 11 vietnamských měst létají její stroje také do Bangkoku a Singapuru. Firma měla již v roce 2012 problémy s úřady, ale jiného druhu. Pokutu dostala za zorganizování promenády v plavkách na palubě jednoho ze svých letadel v rámci propagace svých služeb.

Lidovky.cz, ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz