Středa 11. prosince 2019svátek má Dana 1 °C skoro jasno Předplatné LN
18. února 2016 6:19 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Vymaňte se ze stereotypu a vyměňte lyže za kolo nebo lamu

Kitzbühelské Alpy jsou rájem zimních sportů. Hlavním lákadlem letošní sezony je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kitzbühelské Alpy jsou rájem zimních sportů. Hlavním lákadlem letošní sezony je... | foto: Christian Lendl

Lyžování je hlavní, avšak nikoli jedinou zábavou, kterou nabízejí Kitzbühelské Alpy. Bylo by škoda nevyzkoušet další zimní aktivity. Můžete se projet na fatbike, vyrazit na procházku na sněžnicích, nebo třeba vyvenčit lamu.

Kitzbühelské Alpy jsou rájem zimních sportů. Hlavním lákadlem letošní sezony je propojení dvou velkých lyžařských středisek Saalbach a Fieberbrunn, což dalo vzniknout pátému největšímu skiareálu na světě, a největšímu v Rakousku: celkem 270 kilometrů sjezdovek, 70 lanovek a vleků. Kromě tradičních zimních sportů nabízí areál něco navíc.

Po sjezdovce na kole

Fatbike, tedy kolo se silnými pneumatikami, je tu v půjčovnách novinkou letošní zimy. Neboří se a zasněžené zimní cesty poznáte z docela jiné perspektivy. Je to skvělá alternativa pro ty, kdo se rádi kochají zimní krajinou, a přitom se rádi hýbou.

Fatbike přitahuje pozornost. Připravte se na zvídavé pohledy kolemjdoucích a hlavně lyžařů. Nestačí se divit, když si to na sjezdovku přihasíte na dvou kolech. Dejte však pozor při brždění na zledovatělém povrchu, nebo jim dopřejete opravdovou show. Pravdou ale je, že měkký sníh váš pád do jisté míry ztlumí.

Na sáňkách se vrátíte do dětství

Jste připraveni na pořádnou jízdu? Čeká na vás 3,5 kilometru dlouhá sáňkařská dráha. Na vrchol hory Gaiseberg vás pohodlně vyveze lanovka, dolů už to díky 400metrovému převýšení jede jako po másle.

Bylo by škoda nevyzkoušet další zimní aktivity. Můžete se projet na fatbike,...
Lyžování je hlavní, avšak nikoli jedinou zábavou, kterou nabízejí Kitzbühelské...

Tento zážitek si nenechte ujít především večer, dráha je totiž uměle osvětlená. Večerní lístek na lanovku stojí 18,50 euro pro dospělé a 9,50 euro pro děti (počet jízd není omezen). Sáňky se dají na místě zapůjčit od 8 euro. Zbytek večera můžete strávit v některé z okolních útulných hospůdek (pěkný výhled má třeba Gasthof Obergaiseberg).

Náhon na všechny 4 psy

Příjemným zážitkem je také odpoledne ve společnosti severských psů husky známých pro svou přátelskou povahu. Vůdce psího spřežení (musher) s vámi prohodí pár slov o své neobvyklé práci, a pak už se vydáte do mrazivé přírody. Jízda na řiditelném vozíku nebo saních je velmi silným zážitkem pro celou rodinu. Pokud budete chtít, řízení 4 – 6ti spřeží si můžete zkusit i sami.

Výprava na sněžnicích

Projít se zasněženou krajinou – klidně i tam, kam žádné cesty nevedou. Když budete mít na nohou připnuté sněžnice, není to vůbec žádný problém. Zkušení horalové nedají na sněžnice dopustit a mají je za, staletími prověřený, nepostradatelný dopravní prostředek.

Pro sněžnice tu je několik desítek značených tras a najmout si můžete i profesionálního vůdce. Vzhledem k rozsáhlosti a potenciální nebezpečnosti (především v období a lokalitách se zvýšeným výskytem lavin) to můžu jedině doporučit.

Husky

V Husky Ranch Angerberg přijde tento zážitek na 249 euro na osobu. Program je pětihodinový a kromě jízdy samotné zažijete i procházku se staršími psy.

Seznamte se s horskýma lamama

Pokud existuje nějaké zvíře, které by člověk v Tyrolsku nečekal, pak je to lama. Toto zvíře zvířata z čeledi velbloudovití původem z Jižní Ameriky se v Evropě se rozšířilo v poledních 40 letech jako chovný dobytek.

Lama trekking, neboli procházky s lamou jsou v podstatě jistou formou turistiky. Lama není jezdecké zvíře a tak její hřbet váš pohled na svět neučiní hezčím. Místo opratí dostanete lamu na vodíku a vyvenčíte ji. Jedná se spíše o zábavu než o sport, ale zážitky vám utkví na velmi dlouhou dobu.

Lamy

Lama trekking zabere hodinu či dvě. Zaplatíte za něj od 17-25 eur.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...