10. dubna 2017 6:50 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Žigulík Vasil vezl tři kamarády tisíce kilometrů do Libérie i Mongolska

Po příjezdu do Senegalu, k slavnému Růžovému jezeru, se nám zdálo, že jsme... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po příjezdu do Senegalu, k slavnému Růžovému jezeru, se nám zdálo, že jsme... | foto: LADA SVETOM

Třicetiletý žigulík, tři zpocení muži, kteří nemají pud sebezáchovy a touží po pořádném dobrodružství. Občas se něco porouchá, ale každý den začínáme se super lidmi a zážitky máme na celý život.

Hledáme nomády nového věku!

Máte podobné zážitky, cestujete podobně zajímavým vozem a máte pěkné fotky?

Napište nám na internet@lidovky.cz. Do předmětu napište Nomádi.

Náš projekt vzniknul z nudy, když jsme na jaře 2013 posedávali u piva a plánovali, co s létem. Cestování na západ nás omrzelo a za nocování v kempech se nám už platit nechtělo. Začali jsme organizovat první cestu a shánět nejvhodnější vozidlo. Po dvou týdnech se zjevilo! LADA 2105, která okamžitě dostala jméno Vasil.

V Africe žijí jednohrbí velbloudi, kteří se bojí vysokých bělochů. Zejména,...
I v Maroku, stejně jako všude jinde, se snažíme na cestách napodobovat naše...

Cestujeme už několik let a pár výprav jsme již absolvovali. Na fotkách najdete výběr z výprav kolem Kaspického moře v roce 2014, do Libérie v roce 2015 a do Mongolska v roce 2015. O cestě do Libérie vyšla dokonce i kniha. Jmenuje se „Z Horního Vadičova do Libérie“. Lidé v Česku jí ale obvykle nerozumí.

Už zanedlouho vyrážíme na dvouměsíční cestu do jihovýchodní Asie. Přes Kyrgystán, Tádžikistán, Čínu, Pákistán, Indii, Nepál, Barmu a Thajsko se probojujeme až do Laosu a Kambodže. Sledujte nás na našem webu nebo facebookové stránce.

Odměnou za všechny problémy byl dotyčný plynový kráter. Má průměr 70 metrů a je...
Lidovky.cz