17. září 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Za nejlepším kempem jeďte do Sedmihorek

Kemp - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kemp - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Nejlepším kempem mezi rekreačními středisky v Česku a na Slovensku je Autokemp Sedmihorky v Českém ráji. Vyplývá to z průzkumu specializovaných rezervačních webů, který uspořádala společnost FTonline.

Lidé známkovali prostředí kempů, personál, kvalitu služeb, sportovní a sociální zařízení, ceny a celkový dojem. Na dalších místech v celkovém hodnocení skončily ATC Komorník Strmilov a Autocamp Oasa Staňkov, oba v Jihočeském kraji.

"Hlavními parametry, podle kterých se kempy rozdělují na více či méně úspěšné, jsou vedle udržovaného a vybaveného areálu zejména ochota a profesionalita personálu," uvedl obchodní ředitel společnosti FTonline Jaroslav Skalka. Provozovatelé kempů, kteří se vydali cestou zvyšování kvality, podle něj nouzi o zákazníky nemají. A to i přesto, že letošní chladné a deštivé počasí kempování příliš nepřálo. V anketě Dokempu.cz býval areál v Českém ráji pravidelně nejoblíbenějším v kraji.

Vítězný kemp hosty zaujal mimo jiné nabídkou služeb a programů vázaných na atrakce v okolí, například broušení polodrahokamů, které si návštěvníci mohou sami najít při procházce po hruboskalských vyhlídkách, uvedl Skalka.

Do kempu za zážitky

Do kempů v současnosti lidé přijíždějí častěji za zážitky a zábavou, nikoliv jen za laciným způsobem ubytování. Kempy proto nabízejí celou škálu volnočasových aktivit, jako jsou například programy pro děti.

Vedoucí kempu v Sedmihorkách Pavel Staffen řekl, že si prvenství velice cení. "Jsme šťastní jako blechy a taky jsme vynaložili nemalé prostředky na tvorbu prostředí, aby naši hosté byli spokojení," poznamenal. Podobné ankety vnímá jako jednoznačně pozitivní záležitost, která navíc pomáhá lákat nové hosty. "Máme zkušenost, že lidé, kteří si o nás hodnocení přečetli, přijeli, protože se do takového kempu chtěli podívat," dodal Staffen.

Návštěvníci hodnotili celkem stovky ubytovacích zařízení prostřednictvím portálů Dokempu.cz, rekreacni-strediska.cz, iDnes.cz a v kempech samotných. Do průzkumu se zapojilo 415.000 návštěvníků rekreačních areálů. Další tisíce lidí hlasovaly prostřednictvím internetu, například stránky Dokempu.cz po dobu tří měsíců navštívilo na 640.000 lidí. Vítězem minulého ročníku se stal jihomoravský kemp Camping Country.

NEJLEPŠÍ KEMPY
1. místo Autokemp SedmihorkyLiberecký kraj
2. místoATC Komorník Strmilov Jihočeský kraj
3. místoAutocamp Oasa Staňkov Jihočeský kraj
4. místoAutokemp Merkur Pasohlávky Jihomoravský kraj
5. místoCAMP DOLCE Královéhradecký kraj
6. místoAutocamping Rozkoš Královéhradecký kraj
7. místoNižné Kamence Slovensko - Žilina
8. místoCamping Vranovská pláž Jihomoravský kraj
9. místoAutocamp Kokořín Středočeský kraj
10. místoEurocamp Holiday Park Liščí Farma Královéhradecký kraj


Lidovky.cz, ČTK