11. června 2007 9:42 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Začíná FotoSpoušť - vyhrajte špičkový fotoaparát

Fotoaparát Olympus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotoaparát Olympus | foto: Lidové noviny

Je tu Fotospoušť – velká letní fotografická soutěž pro čtenáře LN. Je to šance pro všechny amatérské fotografy. Partnerem je společnost Olympus. Můžete vyhrát každý týden.

Můžete vyhrát hlavní cenu, budete-li se účastnit celé léto.
Uvidíte své fotografie v novinách, a to i tehdy, když nezískáte žádnou z cen.
Získáte motivaci pro hledání zajímavých námětů a pro přemýšlení o neotřelých fotografiích.
Zdokonalíte se.
Zpestříte si letní měsíce.

Ode dneška každé pondělí – až do konce srpna – vyhlásíme vždy jedno téma. Do následující neděle budete mít čas na posílání fotografií (tedy přesně týden). Během následujícího týdne budeme každý den otiskovat Vaše fotografie. Samozřejmě, ty nejlepší z nich. V sobotu pak vyhlásíme vítěze a pořadí šesti dalších finalistů. Vítěz získá značkové fotopříslušenství.
Všech sedm finalistů získá body pro soutěž o velkou celoletní cenu. 1. místo = 7 bodů, 2. místo = 6 bodů, 3. místo = 5 bodů, 4. místo = 4 body, 5. místo = 3 body, 6. místo = 2 body, 7. místo = 1 bod, Body se budou za celé léto sčítat. Ten z Vás, kdo získá nejvíce bodů, vyhraje hlavní cenu – špičkový fotoaparát. V případě stejného počtu bodů rozhoduje: a) kolikrát se autor umístil a b) kolika kol soutěže se zúčastnil. Kompletní pravidla si přečte zde.

Nejlepší fotografie bude vybírat odborná porota. Největší šanci mají fotografie snápadem, fotografie krásné či zajímavé, oceňovat se bude kreativita, originalita. Rozhodující tedy nebude jen technická kvalita – vždyť nápad, postřeh, fotografické oko, talent aštěstí jsou často důležitější.

Přijímáme pouze fotografie digitální či digitalizované. Důležité je dodržet zadání, co se velikosti a formátu fotografie týče (maximálně 3 MB, formát JPEG, rozlišení aspoň 1200x1600 pixelů, abychom mohli nejlepší fotku otisknout  dostatečně velkou.

Do každého tématu můžete poslat více fotografií, každou ale ve zvláštním e-mailu. V mailu uveďte podrobnosti o vzniku fotky, případně její název, napište své jméno a adresu. Do předmětu napište zadání kola, do kterého fotografii posíláte (tento týden tedy „KRASA“. A pozor! Používejte celé léto tutéž e-mailovou adresu, sčítat body pro finále budeme podle nich.
Dobré světlo přejí LN

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz