Středa 12. května 2021svátek má Pankrác 19 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Cestování

Zájezdy na fotbalový šampionát? Vyprodáno nebo připlaťte

Míč Česka pro fotbalové Euro. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Míč Česka pro fotbalové Euro. | foto: ČTK

Fotbaloví fanoušci, kteří se chystají na EURO 2012 a nechali koupi zájezdu na poslední chvíli, mají zřejmě smůlu. Všechny cestovní kanceláře hlásí vyprodáno. Šanci mají jedině ti, kteří by si sáhli hlouběji do kapsy. Za VIP vstupenku mohou zaplatit až 60 tisíc korun.

České cestovní kanceláře, které nabízely autokarové zájezdy na základní zápasy Mistrovství Evropy ve fotbale, mají pro fanoušky nepříjemnou zprávu: Máme obsazeno a vstupenky jsou vyprodané!

"Vyprodáno máme od února. Dnes jsme akorát doprodali poslední místa v autobusu klientům, kteří měli zajištěné vstupenky jiným způsobem, ale nyní už žádná místa nemáme, bohužel," říká Simona Plášková z cestovní kanceláře CK SLAN tour. Ta autobusový zájezd nabízela za cenu 1990 korun a obsahovala dopravu, nocleh v hotelu a snídani. Vstupenku na utkání si klient musel zaplatit zvlášť.

Mistrovství Evropy ve fotbale 2012

Fotbalové Euro začne 8. června a potrvá až do 1. července. Šampionát pořádají dohromady Polsko a Ukrajina, Česko se představí ve skupině A ve Vratislavi spolu s domácím Polskem, s Ruskem a Řeckem. V každé pořadatelské zemi se bude hrát ve čtyřech městech. V Polsku to budou vedle Vratislavi ještě Varšava, Gdaňsk a Poznaň. Na Ukrajině hostí mistrovství Kyjev, Charkov, Lvov a Doněck.

Také společnost, která se věnuje pouze cestám za fotbalem, už nemá pro své klienty žádná místa: "Standardní balíčky byly vyprodány už začátkem dubna, pak se prodávaly VIP vstupenky. Až teprve předevčírem nám přišla zpráva, že už není vůbec nic," říká Miroslava Báchorová z cestovní agentury Fotbal Travel.

Cena jejich balíčků byla 3990 korun vlastní dopravou, 4990 korun autokarem. Klientovi rezervovali vstupenku, kterou si pak on sám zaplatil. "První kategorie stála 120 euro, což byly nejlepší vstupenky, které jsme měli ve standardním balíčku. Druhá kategorie stála 70 euro, třetí pak 30 euro," vyjmenovává Bachorová.

ČTĚTE TAKÉ:

Ještě donedávna byla agentura schopná zajistit i VIP vstupenky. Jejich cena se od těch běžných ale rapidně lišila. Vstupenka VIP Gold na základní zápasy stála 1450 euro plus 8 procent DPH, což v přepočtu na koruny činilo 40 720 korun. VIP Platinum stály 2250 euro plus daň, tedy přibližně 60 tisíc. "Nebylo jich moc, ale nějaké se prodaly," říká Bachorová.

Pokud by některý z klientů měl zájem, VIP vstupenku by přes agenturu možná ještě sehnal. "Museli bychom to vyžádat od mezinárodní asociace UEFA," vysvětluje Bachorová. Klientům by ji byli pak ochotní prodat i zvlášť bez balíčku zvláštních služeb.

Také v cestovní kanceláři ČEDOK zájemci o fotbal neuspějí: "Zájezdy prodáváme nějaké dva, tři měsíce a už je to delší doba, co se vyprodaly," sdělila operátorka zákaznické telefonní linky.

ČTĚTE TAKÉ:


Všechny cestovní kanceláře nabízely fotbalové zájezdy na zápasy základní skupiny do Vratislavi, kde bude hrát Česká republika s Polskem, Ruskem a Řeckem. Pokud by však fanoušci měli zájem o zájezd na další utkání, například na Ukrajině, jsou prý schopné zájezd zařídit. "Museli bychom zkusit zažádat, jestli vstupenky na jiné zápasy ještě jsou. Ale na přání jsme schopni zajistit cokoliv, jak ubytování, dopravu, i tu vstupenku," dodává Miroslava Báchorová z cestovní agentury Fotbal Travel.

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...

Před 40 lety dostala Hegerová milost, zavřeli ji kvůli Gottovu honoráři

Hana Hegerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přesně před čtyřiceti lety, 23. dubna 1981, podepsal prezident Gustáv Husák milost pro zpěvačku Hanu Hegerovou. U soudu...

Peklo s problémovým sousedem. Nové právní úpravy umožňují se ho zbavit

Komplikované soužití. Dům v plzeňské Farského ulici, v němž lidé žijí se... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Výhrůžky, smrad i oheň. Obyvatelé plzeňského „domu hrůzy“ se rozhodli jednat. A využít přitom nové právní možnosti....