23. července 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Chcete vidět olympiádu? Ještě stihnete doprodej

Olympijský stadion v Londýně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Olympijský stadion v Londýně | foto: Reuters

SLANÝ (Kladensko)/ PRAHA Cestovní kanceláře mají týden před zahájením letních olympijských her v Londýně téměř vyprodanou kapacitu zájezdů. Na olympiádu s nimi pojede podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur kolem 3000 lidí. Celkem na hry podle hrubých odhadů pojede přes 15 000 Čechů.

"Máme už jenom doprodej několika posledních míst v letadlech i autokarech," řekl Ladislav Peška, majitel CK SLAN tour z Kladenska, jedné ze tří cestovních kanceláří, které mají na prodej olympijských vstupenek smlouvu s Českým olympijským výborem. Kolem 90 procent prodaných zájezdů mají týden před zahájením her také dvě zbývající kanceláře IBTravel a Čedok, který podle marketingového ředitele Tomáše Brejchy do Londýna odveze téměř 2000 lidí.

ČTĚTE TAKÉ:

Fanoušci měli podle cestovních kanceláří především zájem o zájezdy na sporty, kde mají Češi největší šanci na zisk medailí, tedy atletiku, tenis a veslování. "Když se začalo s prodejem, tak to byly první věci, které byly pryč," uvedl hlavní manažer IBTravel Filip Dohnálek. Podle Pešky ještě jsou k prodeji vstupenky zhruba na polovinu soutěží, ale v každém sportu už jde pouze o několik posledních kusů.

Spousta lidí vyjíždí na vlastní pěst

Cestovní kanceláře se také shodují v tom, že zájem o letošní olympiádu je mnohem větší než před čtyřmi lety v Pekingu. Důvodem jsou zejména nižší ceny zájezdů a blízkost dějiště olympijských her. Zájezd autobusem lze u některých kanceláří koupit za částku začínající kolem 5000 korun. Některé zájezdy však v závislosti na délce pobytu, ceně vstupenek nebo stravování stojí desetitisíce korun. "Obecně je Londýn před Pekingem v tomto ohledu mnohonásobně atraktivnější," uvedl Peška.

Český olympijský výbor pro londýnské hry získal rekordních 27 000 vstupenek, které se prodávaly od loňského března. Nyní se prodávají už pouze poslední volné vstupenky. Přesný počet Čechů, kteří na olympiádu pojedou, je podle tajemnice AČCKA Kateřiny Petříčkové těžké zjistit. Řada lidí do Londýna pojede individuálně bez vstupenek nebo si tam zajistili vlastní ubytování bez pomoci cestovních kanceláří.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...