Úterý 24. listopadu 2020svátek má Emílie 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Zaměstnanci Eiffelovy věže hrozí stávkou, nelíbí se jim organizace přijímání návštěvníků

Eiffelova věž | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eiffelova věž | foto: Lidovky.cz

PAŘÍŽ Zaměstnanci Eiffelovy věže hrozí, že od 1. srpna vstoupí do stávky na protest proti organizaci přijímání návštěvníků. Ta u kultovní pařížské památky podle odborů „vytváří občas monstrózní fronty“.

Stávkovou pohotovost od uvedeného data vyhlásily dva odborové svazy, GCT a FO, sdělil v pondělí agentuře AFP Denis Vavassori za odboráře CGT z Eiffelovy věže. Rozhodnutí zvýšit od poloviny července z 20 na 50 procent podíl vstupenek v předprodeji s časově otevřenou rezervací označil za „dobrou věc“.

Organizace návštěvníků, kterou zajišťuje provozní společnost Eiffelovy věže SETE, „vytváří občas obrovské fronty a často zcela nevyrovnaně“, uvedla odborová ústředna ve svém prohlášení. Na vině je podle CGT rozhodnutí vedení SETE vyhradit přístup přes severní pilíř návštěvníkům s vstupenkami z předprodeje a druhý pilíř všem ostatním.

Návštěvníky chtějí přijímat oběma pilíři

V obou frontách se tak projevují značné rozdíly: výtah určený návštěvníkům se vstupenkami z předprodeje jezdí občas skoro prázdný, zejména v málo využívaných hodinách večera a brzkého odpoledne, zatímco u druhého pilíře se vytvářejí fronty, v nichž se čeká až tři hodiny. Naopak v časových úsecích, které se těší vysoké poptávce není vyhrazený výtah s to zvládnout příval návštěvníků se vstupenkami z předprodeje, a tak jsou lidé nuceni čekat „často déle než hodinu“ proti naplánovanému času návštěvy.

Odbory navrhují povolit všem návštěvníkům přístup oběma pilíři, s prioritní frontou pro návštěvníky s předem zakoupenými vstupenkami, a posílit tým v recepci.

Eiffelova věž, představující symbol Paříže a celé Francie, je jedním z nejnavštěvovanějších míst v metropoli. V roce 2016 na ni zavítalo více než 5,8 milionu návštěvníků. O dva roky dříve jich bylo dokonce více než sedm milionů, což zůstává rekordem, poznamenala AFP.

Ekonomika výrazně klesne, musíme omezit podporu byznysu, říká Rusnok

Jiří Rusnok (19. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Snaží se zachovat chladnou hlavu a Čechům slibuje, že inflace, která je nejvyšší v Evropě, výrazně klesne. Guvernér...

Dnes vidím jen urážky a hněv. S tím se těžko žije, říká Jiřina Bohdalová

Jiřina Bohdalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nenechá se zastavit ani pandemií. Když nemohla na jaře hrát, začala Jiřina Bohdalová (89) mezi vařením a starostí o...

Vyplatí se kupovat autodíly na AliExpressu? Otestovali jsme jejich kvalitu

Stránky AliExpress jsou dostupné v mnoha jazycích. Objednávku můžete poslat i... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Prostřednictvím internetové stránky AliExpress jsme dovezli vybrané náhradní díly a automobilové doplňky. A pak jsme je...