22. července 2009 11:56 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Zámky Staré Hrady a Potštejn nabízejí tajuplné expozice

Zámek Staré Hrady. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zámek Staré Hrady. | foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

HRADEC KRÁLOVÉ Návštěvníci kradů a zámků mouhou využít i netradiční prohlídkové okruhy, které jsou zaměřené hlavně na děti. V Královehradeckém kraji čekají pohádkové bytosti na nejmenší návštěvníky například na zámku Staré Hrady na Jičínsku, nově jsou tajemní duchové k vidění také na zámku v Potštejně na Rychnovsku.

"Nabízíme prohlídku nazvanou Bubákov na Potštejně, která prochází několika místnostmi zámeckých sklepení. Prostory jsou obydlené tajemnými duchy historických postav Potštejna.

Expozice je připravena především pro rodiny s dětmi," řekla dnes ČTK kastelánka potštejnského zámku Jana Myšáková.

V zámeckém sklepení čekají čerti, skřítkové a vodníci
Na zámku ve Starých Hradech je kromě historické expozice možné navštívit zámecké sklepení, ve kterém jsou k vidění různé bytosti z pohádkových příběhů kouzelného dědečka Fabulína. Na návštěvníky čekají různí čerti, lesní skřítkové či vodníci.

Další návštěvnický okruh nazvaný Hradní pohádková půda ve Starých Hradech představuje čarodějnice a strašidla, v rámci prohlídky je možné navštívit také strašidláckou hospodu.

"Se zájmem návštěvníků o prohlídky těchto zážitkových okruhů jsme spokojeni, využívají to hlavně rodiny s dětmi," řekl majitel zámku ve Starých Hradech Rudolf Suk.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz