16. prosince 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Zapomeňte na shon. Vemte děti do zoo

Krmení papoušků - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krmení papoušků - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Zimní zoologická zahrada nemusí být nuda. Pražská i brněnská zoo si na předvánoční víkend připravila bohatý program pro děti. Zabaví se i rodiče. Tady jsou tipy na klidný víkend bez nákupů, shonu a uklízení:

Procházka za zvířaty a zoo z Lega


Hravý předvánoční víkend si můžete užít díky programu pražské zoo s názvem Pohodové Vánoce – hrajeme si s Legem! Děti si budou moci po celý víkend 17. a 18. prosince vyrobit drobné dárky, vánoční ozdoby nebo přáníčka. Kromě toho budou ve Vzdělávacím centru Zoo Praha k dispozici nejrůznější stavebnice Lego a Duplo. Postaví si děti dům nebo třeba celou zoologickou zahradu? Pozvání platí pro celé rodiny - pro ty, kteří jsou hraví, ale nechtějí si stavět, budou připravené stolní hry. Chybět nebude ani soutěž o některou ze stavebnic!

LEGO (ilustrační foto)


Pokud patříte mezi ornitologické nadšence, nebo vás „pouze“ zajímá, jaké nezvyklé ptačí obyvatele můžete pozorovat v průběhu zimy na Vltavě, zúčastněte se sobotní Ornitologické vycházka za zimními obyvateli Vltavy. Pokud budete mít štěstí, uvidíte vzácné severské druhy kachen, jako je hohol či morčák. Těšit se můžete také na slípky zelenonohé, různé druhy racků, volavky popelavé, kormorány velké, poláky velké a chocholačky nebo potápky malé. Ornitologická vycházka se uskuteční v sobotu 17. prosince v 8.30 hodin. Skupina vedená zkušeným ornitologem RNDr. Martinem Smrčkem vyrazí od hlavního vchodu do zoo. S sebou se doporučuje teplé oblečení, boty do terénu a dalekohled. Ornitologická vycházka je pro všechny zájemce připravena zdarma!

Adventní dílny v zoo Brno


Možnost vidět například to, jak se kdysi spřádala vlna na kolovrátku, budou mít v sobotu 17. prosince návštěvníci brněnské zoo. Právě tady vyrostou mezi 13 až 16 hodinou hned dvě Adventní dílny. Po celý den je navíc pro všechny připraven dárek v podobě zlevněného vstupného, děti jdou do zoo zdarma a dospělí za 50,- Kč.

Jedna z adventních dílen bude umístěna v dětské zoo, kde si můžete vyzkoušet, co všechno lze z vlny vyrobit, že to nejsou jen ponožky, čepice nebo rukavice, které však umí krásně hřát. Kamčatská chalupa v Beringii zase nabídne ukázky drátkování a výrobu vánočních ozdob. I zde si mohou děti i dospělí vyrobit ozdoby na stromeček a užít si sváteční odpoledne.

Lidovky.cz

"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným
"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným

Nedávno jsme s kámoškami u lahve Pálavy spontánně otevřely téma – jak jsme prožívaly naše „nejšťastnější období v životě ženy“. Jak hodin přibývalo a vínka ubývalo, dospěly jsme k překvapujícímu zjištění.