10. listopadu 2013 9:57 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nesmrtelný Igráček. Žatecké muzeum vystavuje legendární hračky

Nesmrtelný Igráček. Žatecké muzeum vystavuje legendární hračky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nesmrtelný Igráček. Žatecké muzeum vystavuje legendární hračky. | foto: ČTK

ŽATEC Až do začátku roku 2014 si mohou malí i velcí návštěvníci prohlédnout v žateckém muzeu expozici hraček Fenomén Igráček. K vidění je tu několik stovek těchto figurek. O výstavě ČTK informovala Jitka Krouzová z Žateckého muzea.

Expozice je putovní, v Žatci je umístěna v hlavní budově Regionálního muzea K. A. Polánka. Jejími spolupořadateli jsou společnost EFKO, která tyto hračky vyrábí, a Technické muzeum v Brně.

"Cílem výstavy je poodhalit výrobu české hračky, ukázat širokou škálu variant Igráčka, inspirovat a motivovat děti zábavnou formou k poznávání svého okolí," uvedla v tiskové zprávě Michaela Janoušková z agentury, která projekt mediálně zaštiťuje.

Igráček jako Hello Kitty

Expozice je koncipována tak, aby zaujala všechny návštěvníky bez ohledu na věk. "Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejen historii, výrobní formy, vize vývojářů, dobové fotografie, ale i novinky a trendy," uvedla Janoušková. Výstava tak prezentuje nejen starší Igráčky, ale i současné figurky, jako je například Igráček ve stylu kreslené postavičky Hello Kitty.

Výstava v Žatci potrvá do 5. ledna, otevřená bude i na Štědrý den. Kromě města Igráčků je tu pro děti připravená také herna.

"Jednoduché postavičky Igráčka otevírají holčičkám i klukům svět plný příběhů a fantazie. Tím, že je figurka jednoduchá a nepřichází s kompletním připraveným světem, dává dětem svobodu k dotváření, domýšlení a svobodné hře, která je pro děti nesmírně důležitá," míní majitel společnosti Efko Miroslav Kotík.

Výstava v Žatci potrvá do 5. ledna, otevřená bude i na Štědrý den. Kromě města Igráčků je tu pro děti připravená také herna.

Lidovky.cz, ČTK

PŘÍBĚH: Jsem závislá na dceři, nezvládnu být bez ní
PŘÍBĚH: Jsem závislá na dceři, nezvládnu být bez ní

Musím na chirurgický zákrok a já mám strach, že to ani jedna nezvládneme. Co když se jí něco stane a já si to pak budu vyčítat? Už teď pláču, když si představím, že jí budu muset dát do školky cizím lidem a 8 hodin nebudu vědět, co s ní je a jestli je v pořádku. Já to prostě nedokážu. Přemýšlím o psychologovi. Nemáte někdo radu?

Najdete na Lidovky.cz