10. listopadu 2013 9:57 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nesmrtelný Igráček. Žatecké muzeum vystavuje legendární hračky

Nesmrtelný Igráček. Žatecké muzeum vystavuje legendární hračky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nesmrtelný Igráček. Žatecké muzeum vystavuje legendární hračky. | foto: ČTK

ŽATEC Až do začátku roku 2014 si mohou malí i velcí návštěvníci prohlédnout v žateckém muzeu expozici hraček Fenomén Igráček. K vidění je tu několik stovek těchto figurek. O výstavě ČTK informovala Jitka Krouzová z Žateckého muzea.

Expozice je putovní, v Žatci je umístěna v hlavní budově Regionálního muzea K. A. Polánka. Jejími spolupořadateli jsou společnost EFKO, která tyto hračky vyrábí, a Technické muzeum v Brně.

"Cílem výstavy je poodhalit výrobu české hračky, ukázat širokou škálu variant Igráčka, inspirovat a motivovat děti zábavnou formou k poznávání svého okolí," uvedla v tiskové zprávě Michaela Janoušková z agentury, která projekt mediálně zaštiťuje.

Igráček jako Hello Kitty

Expozice je koncipována tak, aby zaujala všechny návštěvníky bez ohledu na věk. "Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejen historii, výrobní formy, vize vývojářů, dobové fotografie, ale i novinky a trendy," uvedla Janoušková. Výstava tak prezentuje nejen starší Igráčky, ale i současné figurky, jako je například Igráček ve stylu kreslené postavičky Hello Kitty.

Výstava v Žatci potrvá do 5. ledna, otevřená bude i na Štědrý den. Kromě města Igráčků je tu pro děti připravená také herna.

"Jednoduché postavičky Igráčka otevírají holčičkám i klukům svět plný příběhů a fantazie. Tím, že je figurka jednoduchá a nepřichází s kompletním připraveným světem, dává dětem svobodu k dotváření, domýšlení a svobodné hře, která je pro děti nesmírně důležitá," míní majitel společnosti Efko Miroslav Kotík.

Výstava v Žatci potrvá do 5. ledna, otevřená bude i na Štědrý den. Kromě města Igráčků je tu pro děti připravená také herna.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.