7. března 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nejlepší hotely v Česku? V Plzni, rozhodli hosté

Plzeň | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeň | foto: Reprofoto

NORIMBERK Plzeň obhájila první pozici v žebříčku spokojenosti hotelových hostů. Hlavní město skončilo na třetím místě za Českými Budějovicemi. Ze světových měst byli návštěvníci nejvíce spokojeni ve Varšavě. Podívejte se, kde jsou návštěvníci s hotelovými službami nejspokojenější.

Hotely v Plzni se z hlediska spokojenosti hostů opět zlepšily a výrazně posílily svou čelní pozici v národním žebříčku. Rezervační portál hotel.info s více než 210 000 hotely na celém světě uvádí, ve kterých městech byly služby hotelů hodnoceny rovněž lépe, nebo naopak méně dobře.

Spokojenost s hotely v Česku

  1. Plzeň – 8,08 bodu
  2. České Budějovice – 7,60
  3. Praha – 7,52

Při srovnání největších měst Česka byli hosté nejvíce spokojeni s hotely v Plzni. Toto univerzitní a biskupské město upevnilo svou čelní pozici díky nárůstu z 8,00 na 8,08 bodu. Jedním z důvodů je především skutečnost, že hotely v Českých Budějovicích nedokázaly zcela splnit očekávání zákazníků.

Po 7,72 bodu v listopadu udělili hosté tomuto městu nyní jen 7,60 bodu. Díky tomu se třetí Praha výrazně přiblížila druhému místu, hotely v hlavním městě České republiky si mírně polepšily na 7,52 bodu.

V mezinárodním srovnání obhájily hotely ve Varšavě, Tokiu, Helsinkách a Bratislavě první čtyři místa. Zatímco hosté byli ve slovenském hlavním městě spokojenější než v listopadu, celkové hodnocení hotelů ve finské metropoli se mírně snížilo na 7,65 bodu.

ČTĚTE TAKÉ:

Hotely v německém hlavním městě Berlíně se podle mínění hostů sice zlepšily, v mezinárodním žebříčku ale ztratily jedno místo, protože zařízení v Tallinnu si ze 7,50 polepšila na 7,55 bodu. Také Praha proto ztratila jedno místo, ale přesto stále zaujímá dobrou pozici uprostřed žebříčku.

Hodnocení spokojenosti s hotely ve světě
pořadíměstobodypořadíměstobody
1.Varšava7,906.Berlín7,54
2.Tokio7,677.Praha7,52
3.Helsinky7,658.Budapešť7,51
4.Bratislava7,569.Sofie7,49
5.Talinn7,5510.Bangkok7,49

Díky zlepšení celkového hodnocení ze 7,19 na 7,20 bodu se Peking dostal do mezinárodního seznamu nejlepších měst. S ubytováním v litevském Vilnu byli hoteloví hosté naopak méně spokojeni.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.