7. března 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nejlepší hotely v Česku? V Plzni, rozhodli hosté

Plzeň | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeň | foto: Reprofoto

NORIMBERK Plzeň obhájila první pozici v žebříčku spokojenosti hotelových hostů. Hlavní město skončilo na třetím místě za Českými Budějovicemi. Ze světových měst byli návštěvníci nejvíce spokojeni ve Varšavě. Podívejte se, kde jsou návštěvníci s hotelovými službami nejspokojenější.

Hotely v Plzni se z hlediska spokojenosti hostů opět zlepšily a výrazně posílily svou čelní pozici v národním žebříčku. Rezervační portál hotel.info s více než 210 000 hotely na celém světě uvádí, ve kterých městech byly služby hotelů hodnoceny rovněž lépe, nebo naopak méně dobře.

Spokojenost s hotely v Česku

  1. Plzeň – 8,08 bodu
  2. České Budějovice – 7,60
  3. Praha – 7,52

Při srovnání největších měst Česka byli hosté nejvíce spokojeni s hotely v Plzni. Toto univerzitní a biskupské město upevnilo svou čelní pozici díky nárůstu z 8,00 na 8,08 bodu. Jedním z důvodů je především skutečnost, že hotely v Českých Budějovicích nedokázaly zcela splnit očekávání zákazníků.

Po 7,72 bodu v listopadu udělili hosté tomuto městu nyní jen 7,60 bodu. Díky tomu se třetí Praha výrazně přiblížila druhému místu, hotely v hlavním městě České republiky si mírně polepšily na 7,52 bodu.

V mezinárodním srovnání obhájily hotely ve Varšavě, Tokiu, Helsinkách a Bratislavě první čtyři místa. Zatímco hosté byli ve slovenském hlavním městě spokojenější než v listopadu, celkové hodnocení hotelů ve finské metropoli se mírně snížilo na 7,65 bodu.

ČTĚTE TAKÉ:

Hotely v německém hlavním městě Berlíně se podle mínění hostů sice zlepšily, v mezinárodním žebříčku ale ztratily jedno místo, protože zařízení v Tallinnu si ze 7,50 polepšila na 7,55 bodu. Také Praha proto ztratila jedno místo, ale přesto stále zaujímá dobrou pozici uprostřed žebříčku.

Hodnocení spokojenosti s hotely ve světě
pořadíměstobodypořadíměstobody
1.Varšava7,906.Berlín7,54
2.Tokio7,677.Praha7,52
3.Helsinky7,658.Budapešť7,51
4.Bratislava7,569.Sofie7,49
5.Talinn7,5510.Bangkok7,49

Díky zlepšení celkového hodnocení ze 7,19 na 7,20 bodu se Peking dostal do mezinárodního seznamu nejlepších měst. S ubytováním v litevském Vilnu byli hoteloví hosté naopak méně spokojeni.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.