5. května 2009 13:43 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Zítřek rozhodne o správci ostrovního ráje

Pohled na ostrov Hamilton u pobřeží Queenslandu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohled na ostrov Hamilton u pobřeží Queenslandu. | foto: Shutterstock

SYDNEY Ve středu bude v Austrálii vyhlášen vítěz soutěže o "nejlepší zaměstnání na světě" - místo správce liduprázdného tropického ostrova Hamilton u pobřeží Queenslandu. K jeho úkolům bude patřit zejména plavání, potápění se a plachtění na moři. O unikátní zaměstnání projevilo zájem přes 34 tisíc lidí, nyní je ve hře posledních 16 kandidátů.

Nový správce ostrova Hamilton, který tvoří součást známého Velkého bariérového útesu, bude pracovat pouze 12 hodin měsíčně.
Jeho povinnosti zahrnují krmení některých ze stovek druhů zdejších ryb a vybírání ostrovní pošty. Musí se také věnovat blogu a umísťovat na internetu fotografie a videozáběry ostrova, na němž po celý rok panuje teplé klima, a který se pyšní modrou oblohou, průzračně čistým mořem a nedotčenými písečnými plážemi.Za svou "námahu" dostane správce plat ve výši 150 tisíc australských dolarů (asi dva miliony Kč) a ubytování zdarma ve vile se třemi ložnicemi a bazénem.

Originální kampaň, kterou na podporu cestovního ruchu vymyslely turistické úřady v australském státě Queensland jako lék proti globální ekonomické krizi, inzerovala pozici správce ostrova v lednu v 18 zemích světa. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a jen za prvních 48 hodin se přihlásilo více než 7500 zájemců. Pod náporem statisíců zvědavců se dokonce zhroutily internetové stránky www.islandreefjob.com, které pozici nabízely. Kampaň, která přišla asi na jeden milion dolarů, vyvolala globální publicitu v hodnotě přibližně sedmdesátinásobku, a stala se tak jednou z nejúspěšnějších v historii.

Zájemci o správcování ostrova museli turistickému úřadu nejprve zaslat přihlášku v podobě krátkého videa, ve kterém měli vysvětlit, proč se zrovna oni na "nejlepší zaměstnání na světě" hodí. Přihlásili se lidé z celého světa, kteří se ve svých příspěvcích chvástali, nebo naopak prosili či zpívali, aby vytouženou práci dostali. Z desítek tisíc zájemců pak turistický úřad vybral nejlepších 15 kandidátů. Tuto patnáctku ještě doplnili lidé hlasováním na internetu, kde jednomu z kandidátů přidělili takzvanou divokou kartu.

Vybraná šestnáctka obdržela pozvání do Austrálie, kde od 3. do 6. května absolvují rozhovory a další testy, na jejichž základě pak porota vybere konečného vítěze. Mezi 16 finalisty z 15 zemí - mezi jinými Británie, USA, Indie, Německa, Japonska, Jižní Koreje nebo Číny - jsou například studenti, učitel, ale i herečka nebo recepční. Největší favoritkou na vítězství je podle sázkových kanceláří Clare Wangová, třicetiletá překladatelka z Tchaj-wanu, která uspěla již v internetovém hlasování. Vybraný uchazeč do své nové "práce" nastoupí 1. července.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ ZÁKAZNICKÉ KVALITY

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 45 000 - 55 000 Kč