4. března 2013 7:00, aktualizováno  7:27 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Pražský hrad v klidu a bez davů? Zkuste virtuální prohlídku

Vinice nabízí krásné pohledy na Prahu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vinice nabízí krásné pohledy na Prahu | foto: Filip Šlapal

PRAHA Pražský hrad umístil na své webové stránky virtuální prohlídku, která návštěvníky seznámí s celým hradním areálem. Mohou se procházet po nádvořích nebo zahradách i vstoupit do interiéru některých objektů, například svatovítské katedrály nebo domků ve Zlaté uličce.

Informovala o tom Lada Adámková za společnost FG Forrest, která virtuální prohlídku připravila. Prohlídku doplňují popisky jednotlivých míst s jejich historií a základními fakty. Virtuální prohlídka umožňuje vidět místa spjatá s českou historií bez přítomnosti velkého počtu turistů, kteří jsou na Hradě skoro celé dny, a soustředit se tak i na detaily staveb.

ČTĚTE TAKÉ:

Lidé se třeba také mohou na skutečnou návštěvu Pražského hradu připravit doma u počítače. Určená může být i těm, kdo se z nějakého důvodu fyzicky na Pražský hrad podívat nemohou. Prohlídka je dostupná v českém a anglickém jazyce.

Virtuální prohlídku můžete začít ZDE.

Největší hradní komplex

V areálu Pražského hradu, který je podle Guinessovy knihy rekordů největším souvislým hradním komplexem na světě, mohou lidé navštívit Starý královský palác, Baziliku sv. Jiří, Zlatou uličku, Obrazárnu, Prašnou věž, Katedrálu sv. Víta a Rožmberský palác. Příležitostně se otevírají i reprezentativní prostory Pražského hradu.

Od dubna do října jsou otevřené zahrady Pražského hradu. Kromě objektů, o něž se stará Správa Pražského hradu, je v areálu Hradu také jediný soukromý objekt - Lobkowiczký palác. V něm se nachází muzeum s uměleckými sbírkami rodiny Lobkowiczů.

Lidovky.cz, ČTK