Pátek 28. února 2020svátek má Lumír 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Zlínské Dýňobraní láká návštěvníky na polévku a podzimní stezku

Dýně - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dýně - ilustrační foto | foto: Shutterstock

ZLÍN Park Komenského v centru Zlína zaplní příští víkend desítky dýní různých druhů. Uskuteční se zde Dýňobraní. Nabídne třeba ochutnávky dýňových specialit či podzimní stezku, řekla pořadatelka Věra Stojarová. Akce je součástí projektu Živý Zlín, který se snaží prostřednictvím různých aktivit oživit krajské město.

Pořadatelé zajistili od producenta dýní desítky kusů těchto plodů. Děti si budou moci vyzkoušet, jak správně vydlabat dýni. Letos bylo podle Stojarové náročné plody zajistit, protože kvůli suchu se jich neurodilo tolik. „Navíc kvůli teplu uzrávaly dříve a bylo těžké je udržet až do termínu naší akce,“ uvedla.

Dýňobraní chce podle jejích slov přiblížit dětem i dalším návštěvníkům podzim. „Není to Halloween, je to spíše oslava podzimního období. Na stezce budou proto různé úkoly s kaštany nebo listy,“ řekla Stojarová.

Lidé budou moci ochutnat také dýňové speciality. „Budou se podávat například různé dýňové polévky, také budou napečené dýňové cupcaky (malé dortíky),“ uvedla organizátorka. Připravena bude i výtvarná dílna, bude možné si vytvořit podzimní věnec. „Vstupné na akci je pouze jablíčko do jablečné spirály. Vítány jsou zvláště děti ve strašidelných kostýmech,“ řekla Stojarová.

Dýňobraní se uskuteční 20. října od 14:00 do 18:00. V případě nepříznivého počasí se přesune do zlínského zámku.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na veletrh Prodítě
SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na veletrh Prodítě

Zúčastněte se 16. ročníku veletrhu Prodítě, který se koná na brněnském výstavišti od 5. do 8. března. Těšit se můžete nejen na nákupy potřeb pro děti za zvýhodněné ceny, ale také na bohatý doprovodný program pro maminky i dětičky.