15. října 2018 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Zlínské Dýňobraní láká návštěvníky na polévku a podzimní stezku

Dýně - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dýně - ilustrační foto | foto: Shutterstock

ZLÍN Park Komenského v centru Zlína zaplní příští víkend desítky dýní různých druhů. Uskuteční se zde Dýňobraní. Nabídne třeba ochutnávky dýňových specialit či podzimní stezku, řekla pořadatelka Věra Stojarová. Akce je součástí projektu Živý Zlín, který se snaží prostřednictvím různých aktivit oživit krajské město.

Pořadatelé zajistili od producenta dýní desítky kusů těchto plodů. Děti si budou moci vyzkoušet, jak správně vydlabat dýni. Letos bylo podle Stojarové náročné plody zajistit, protože kvůli suchu se jich neurodilo tolik. „Navíc kvůli teplu uzrávaly dříve a bylo těžké je udržet až do termínu naší akce,“ uvedla.

Dýňobraní chce podle jejích slov přiblížit dětem i dalším návštěvníkům podzim. „Není to Halloween, je to spíše oslava podzimního období. Na stezce budou proto různé úkoly s kaštany nebo listy,“ řekla Stojarová.

Lidé budou moci ochutnat také dýňové speciality. „Budou se podávat například různé dýňové polévky, také budou napečené dýňové cupcaky (malé dortíky),“ uvedla organizátorka. Připravena bude i výtvarná dílna, bude možné si vytvořit podzimní věnec. „Vstupné na akci je pouze jablíčko do jablečné spirály. Vítány jsou zvláště děti ve strašidelných kostýmech,“ řekla Stojarová.

Dýňobraní se uskuteční 20. října od 14:00 do 18:00. V případě nepříznivého počasí se přesune do zlínského zámku.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz