Pátek 21. února 2020svátek má Lenka 5 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Žluté lázně otevírají. Zatím jen některé restaurace a sportoviště

Žluté lázně, Praha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žluté lázně, Praha | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Sportovně-rekreační areál Žluté lázně v pražském Podolí otevře po povodni už tento víkend. Přestože travnatá pláž je z části ještě pod vodou, pro návštěvníky budou otevřeny některé venkovní restaurace a sportoviště.

Dětské letní tábory začnou podle plánu od 1. července, sdělila mluvčí provozovatele Hana Tietze. Přesunuty byly některé koncerty. Celý areál by měl být v provozu do 26. června.

Rozvodněná Vltava, která na počátku června stoupla o několik metrů, zaplavila 90 procent areálu. Od soboty budou lázně o rozloze 3,5 hektaru fungovat v částečně omezeném provozu. Otevřen bude Modrý bar, centrální občerstvení na travnaté louce a tančírna. Lidé si už budou moci zahrát nohejbal, stolní tenis nebo vypůjčit kola, brusle a longboardy.

Areál uklízeli dobrovolníci

Beachvolejbalové kurty zatím zůstanou zavřené. "Budeme rádi, když k nám lidé přijdou posedět a tím podpoří další obnovu areálu, ve kterém voda napáchala škody za 20 milionů korun," uvedl Milan Heidler, výkonný ředitel společnosti Taiko, která je provozovatelem lázní.

Na úklidu areálu pracují kromě zaměstnanců také desítky dobrovolníků. Provozovatel věří, že se do začátku prázdnin stihne provoz obnovit úplně, aby se zde mohly konat i dětské letní tábory. "Zázemí občanského sdružení Sluníčka, které tábory připravuje, je už teď vyčištěné podle hygienických předpisů. Místo bude plně k dispozici včetně bazénků," uvedla Libuše Pardubská, vedoucí táborů Sluníčka. Změněn bude jen program táborů, protože nebude možné jezdit například na výlety lodí do zoo.

Žluté lázně, Praha

Žluté lázně, Praha

Povodně ale narušily kulturní program lázní. Koncert skupiny Divokej Bill, který se měl konat na začátku měsíce, přesunuli organizátoři na 25. června do Erpet Golf Centra na Smíchově. Vystoupení kapely Tata Bojs se bude konat v původním termínu 26. června.

Většinu míst ve Žlutých lázních chce provozovatel otevřít do 22. června, kdy se bude konat sportovní akce Wake Jam. Celý areál by měl být v provozu do 26. června. V červnu bude vstup do areálu zdarma, návštěvníci zaplatí pouze na vybrané akce.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Advantage Consulting, s.r.o.
MECHANIK - ÚDRŽBÁŘ

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 23 000 - 28 000 Kč