14. srpna 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Žluté lázně se podle CNN zařadily mezi nejlepší v Evropě

Žluté lázně v horkých dnech | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žluté lázně v horkých dnech | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

PRAHA Americká zpravodajská stanice CNN, která zveřejnila hodnocení městských pláží v Evropě, zařadila mezi desítku nejlepších míst pražské Žluté lázně. Porota ocenila především spojení přírody a města.

Informoval o tom v úterý Libor Votruba ze společnosti Taiko, která Žluté lázně provozuje od roku 2005. CNN vedle lázní v Podolí posuzovala plážová centra ve Vídni, Barceloně, Berlíně nebo Bruselu.

Reklama pro Prahu

"Umístění v absolutní evropské špičce je pro nás obrovská pocta. Tím spíše, že hodnocení je dílem zahraničních expertů," uvedl Votruba. Výsledek podle něj prezentuje nejen Žluté lázně, ale celou Prahu.

Žluté lázně, Praha
Žluté lázně

V případě podolského areálu, který funguje více než sto let, porota pozitivně hodnotila nabídku sportovních aktivit i gastronomické zázemí. "Jsme rádi, že se nám podařilo vytvořit sportovní a relaxační centrum na tak vysoké úrovni," řekl Votruba.

ČTĚTE TAKÉ:

Lázně nabízejí travnatou pláž, hřiště na plážový volejbal, obří šachy, stolní tenis, pétanque a rozsáhlý dětský koutek. Vyznavači sportu na vodě si mohou v areálu půjčit wakeboardy, paddleboardy nebo šlapadla. Pořádají se tu živé koncerty a další společenské akce.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!