Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -11 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Žraloci, rejnoci i delfíni. Podívejte se na obří akvária, která vám vyrazí dech

Okinawa Churaumi Aquarium | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Okinawa Churaumi Aquarium | foto: Shutterstock

Podmořský svět zůstává mnohým z nás utajen. Hlubiny oceánů ukrývají ty nekrásnější ale také nejbizarnější obyvatele živočišné říše, které obdivujeme, povětšinou jen v encyklopediích nebo v televizi. Kousek podmořského světa si však můžete vychutnat v některém z pěti největších světových akvárií, aniž byste se namočili.

Lost Chambers
Chimelong Ocean Kingdom v Číně

Chimelong Ocean Kingdom (Čína)

Největším akváriem světa je mořské království Chimelong Ocean Kingdom v Číně, které bylo otevřeno v roce 2014. Akvárium s objemem neuvěřitelných 22,7 milionů litrů slané vody bylo budováno celé tři roky a stálo neuvěřitelných 16 miliard korun! Každá z jeho sedmi tematických části je věnována jedné oblasti oceánu. Atrakce je součástí hotelového komplexu, se kterým ji pojí vodní kanál o délce 1 kilometr. Přepraví vás po něm vodní taxi.

Georgie Aquarium (Atlanta, USA)

Druhým místem se pyšní akvárium Georgie v Americe s objemem vody 30 milionů litrů, které má podobu obří lodi. Nabízí pohled do říše slanovodních i sladkovodních živočichů, včetně žraloků, rejnoků a impozantních velryb. V akváriu se aktuálně vyskytuje okolo 100 000 živočichů! Akvárium nabízí také 4Dx kino se speciálními efekty, které svým divákům umožní vnímat nejen trojrozměrný obraz, ale stimuluje všechny jejich smysli. Při jeho návštěvě se ale pořádně plácnete přes kapsu. Vstupenka totiž stojí 3 000 korun.

Dubai Aquarium & Underwater Zoo (Spojené arabské emiráty)

Třetím největším akváriem s více jak 33 000 mořskými živočichy, jehož vody brázdí na 400 žraloků, je Dubai Aquarium & Underwater Zoo, které se nachází v největším nákupním centru světa, Dubai Mall, s více jak 1 200 obchody. Jeho objem činí 10 milionů litrů vody a je největším v Evropě a na Středním východě. Neméně atraktivní je nedaleké akvárium The Lost Chambers v komplexu luxusního pětihvězdičkového hotelu Atlantis The Palm, který dostal název podle bájné Atlantidy. Co do velikosti není sice tak rozsáhlé, ale co do počtu živočichů strčí Dubai Aquarium hravě do kapsy. Je totiž domovem na 65 000 druhů.

Okinawa Churaumi Aquarium (Japonsko)

Akvárium na japonském ostrově Okinawa o objemu 7,5 milionů litrů vody se umístilo na čtvrtém, bramborové pozici. Návštěvníci je hodnotí jako jedno z nejpěknějších a v době zahájení provozu v roce 2002 bylo také tím největším. Toto prvenství si však udrželo pouhé tři roky. Oproti výše zmíněným, má o poznání méně obyvatel – pouhých 700 druhů ryb, ale i tak nabízí úchvatný pohled do podvodního světa, který si, při návštěvě Japonska, rozhodně nenechte ujít!

L’Oceanografic, Valencie (Španělsko)

Na poslední – páté příčce, se umístilo akvárium L ́Oceanografic ve španělské Valencii, které je největší v Evropě a nejblíže České republice. Turisté tu mohou obdivovat na 500 druhů živočichů, zejména pak těch z arktických vod. Právě v tomto je akvárium zcela unikátní. Další podmořskou oblastí, která se vám díky návštěvě L ́Oceanografic otevře, je život z hlubin Středomoří. Stejně, jako akvária předním, nabízí také bohaté interaktivní vyžití pro děti a bezpočet zážitkových aktivit pro dospělé jako například potápění se žraloky nebo pohled do zákulisí, díky kterému se dozvíte, jak vypadá rybí kuchyně nebo prostory určené veterinární péči.

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Advantage Consulting, s.r.o.
PRODUCT MARKETING MANAGER 35 – 45.000 NÁSTUP

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč