Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Alitalia se omluvila za to, že z její mapy zmizela Sicílie

Cestování

  20:47
ŘÍM - Italská letecká společnost Alitalia se omluvila za to, že její magazín rozdávaný cestujícím za letu obsahoval mapu, na níž chyběl středomořský ostrov Sicílie. Šéfredaktor časopisu to zdůvodnil tiskovou chybou a slíbil, že už se to nestane.

Mapa Sicílie foto: Reprofoto

Že Sicílie na mapce chybí, si všimla jedna pozorná pasažérka, která měla na ostrov namířeno, a prozradila to italskému listu Corriere della Sera.

Šéfové cestovních kanceláří tvrdí, že to vážně poškodilo image Sicílie. Menší ostrovy jako Sardinie byly na mapě na svém místě.

Alitalia byla zprivatizována a obnovila provoz letos v lednu. Loni se v důsledku prohlubujících se ztrát, zostřené konkurence i neochoty odborů k ústupkům dostala do konkurzu. Než zbankrotovala, patřila více než 60 let státu.

Podle italského senátora Riccarda Villariho je politováníhodné, že po halasné reklamní kampani, provázející obnovení provozu aerolinií, následovaly "nepříjemné" chyby.

"Vydali jsme celou řadu publikací o krásách Sicílie a nikdy by nás ani nenapadlo vymazat ji z map Itálie," poznamenal k nepříjemnému nedopatření šéfredaktor magazínu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat