Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bangkok už není nejoblíbenější, u turistů vede indický Džajpur

Cestování

  14:43
SYDNEY - Západoindické město Džajpur, známé jako "Benátky východu", bylo zvoleno nejoblíbenějším turistickým letoviskem podle internetového hlasování časopisu Travel + Leisure. Z trůnu tak sesadilo loňského vítěze Bangkok.

Džajpur. foto: wikipedia.org

Podle pořadatelů zvítězily v anketě letos především uvolněné a ne příliš okázalé destinace. Jako nejoblíbenější ostrov vystřídalo Bali loňské Galapágy. Nejoblíbenějším hotelem se stal Bushmans Kloof v oblasti Cederberg Mountains v Jižní Africe a nejoblíbenějšími aeroliniemi zůstaly stejně jako loni Singapore Airlines.

Hawa Mahal (Palác větrů) v Džajpuru.

Podle šéfredaktorky časopisu Travel + Leisure Nancy Novogrodové poukazuje letošní ročník ankety na měnící se trendy v luxusní turistice v časech ekonomického útlumu. "Mezi hlavní z priorit patří cena, soukromí, služby a objevování nových míst. Pokud jde o dnes už poněkud vyčpělé slovo luxus, hledají lidé ostrůvky klidu, kde si mohou své bohatství užít v ústraní," uvedla Novogrodová v oficiálním prohlášení.

Vítězové v jednotlivých kategoriích

Nejlepší město - Džajpur, Indie
Nejlepší hotel - Bushmans Kloof, Cederberg Mountains, Jižní Afrika
Nejlepší ostrov - Bali, Indonésie
Nejlepší výletní plavby (velké lodě) - Crystal Cruises
Nejlepší výletní plavby (malé lodě) - The Yachts of Seabourn
Nejlepší mezinárodní aerolinie - Singapore Airlines
Nejlepší americké aerolinie - Virgin America
Nejlepší cestovní kancelář - Austin-Lehman Adventures
Nejlepší půjčovna vozidel - Sext
Nejlepší lázeňské letovisko - Mii amo, Sedona, Arizona, USA


Podle Novogrodové se letos na předních místech umístila odlehlá letoviska, jako například Jade Mountain na ostrově Svatá Lucie v Karibiku nebo ranč San Ysidro v Kalifornii. Mezi nejoblíbenějšími městy se umístily Kapské Město, Bangkok, Buenos Aires nebo asijská letoviska Ťiang Maj a Luangprabang. Přesto se do první desítky dostaly stálice jako New York, Florencie, Řím a San Francisco.

Americký měsíčník Travel + Leisure je zaměřen na cestování pro movitější klienty a jeho čtenářská základna tvoří podle údajů vydavatelů 4,8 milionu čtenářů. O nejoblíbenější destinace hlasovali předplatitelé časopisu v internetové anketě od ledna do března. Oficiální předávání cen se bude konat 21. srpna v New Yorku.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!