Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bezpečná dovolená: Rakousko nejvíce turistů navštíví v červenci

Cestování

  6:00
Chystáte se na letní dovolenou do ciziny. Server Lidovky.cz připravil ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí ČR seriál, který mapuje co důležitého byste měli vědět před cestou do nejoblíbenějších zahraničních destinací.

Vídeň. foto: Česká pozice

Letní kurz angličtiny
Seriál LN od 24. 6. Více >

V roce 2015 registroval rakouský statistický úřad celkem 2 377 175 českých turistů, kteří přenocovali na území Rakouska. Lze předpokládat, že celkový počet českých turistů v Rakousku byl mnohem vyšší. Průměrná délka pobytu činila tři dny. Rakousko je rovněž významnou tranzitní zemí pro cesty českých občanů do Chorvatska, Itálie a zpět.

Během letní turistické sezony 2015 v Rakousku přenocovalo zhruba 856 000 českých turistů, což představuje nárůst o 3,4 % ve srovnání s rokem 2014. Lze předpokládat, že v roce 2016 se počet českých turistů mírně zvýší. Nejvytíženějším měsícem turistické sezony je červenec.

Bezpečná dovolená

Bezpečná dovolená

V případě nutnosti lékařského ošetření je nezbytné se prokázat Evropským průkazem zdravotního pojištění. Nárok na bezplatné ošetření platí u zdravotnických zařízení, která spadají do systému veřejného zdravotnictví.

Horská služba a letecký transport z horských středisek nejsou kryty veřejným zdravotním pojištěním. Před případným uzavřením komerčního cestovního pojištění je potřeba ověřit, zda kryje rizika spojená s vysokohorskou turistikou a další rizikové aktivity. V Rakousku se i v rámci veřejného zdravotnického zařízení hradí spoluúčast (léky, hospitalizace).

Alpské panorama
Rakouské Alpy (ilustrační foto)

MZV upozorňuje na nutnost dodržování rakouských právních předpisů. I drobné prohřešky mohou skončit soudním řízením. Velmi přísně je kontrolováno dodržování dopravních předpisů a technický stav vozidla.

Autoři:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...