Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bezpečná dovolená: V Itálii můžete platit hotově jen do tří tisíc eur

Cestování

  6:00
PRAHA - Chystáte se na letní dovolenou do ciziny. Server Lidovky.cz připravil ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí ČR seriál, který mapuje co důležitého byste měli vědět před cestou do nejoblíbenějších zahraničních destinací.

Pisa - fotografie se šikmou věží je oblíbeným suvenýrem foto: Petra Švehlová Stowasserová

Letní kurz angličtiny

Český statistický úřad uvádí 497 tisíc delších cest rezidentů z Česka do Itálie (kratší cesty nebyly registrovány), což znamená oproti minulému roku pokles – loni to bylo 553 tisíc cest. Italské zdroje pro rok 2014 uvádějí 659 tisíc návštìvníkù z Česka.

V turisticky atraktivních oblastech je zvýšené riziko krádeží, často dochází k vykradení zaparkovaných automobilů. Obecně se doporučuje nenechávat v autech doklady, peníze, elektroniku a další cennosti. Ministerstvo zahraničí upozorňuje na platný limit platby v hotovosti, který v Itálii činí 2999,99 eura.

V porovnání s minulým rokem došlo k navýšení limitu platby z pùvodních 999 eur. Při cestování nezletilých je podle italských právních předpisů nutné, aby osoba, která cestuje do zahraničí s dítětem do 14 let, měla souhlas rodiče, respektive zákonného zástupce.

Bez ohledu na skutečnost, že v Itálii neexistuje úprava vstupu nezletilých cizinců na italské území, Ministerstvo doporučuje tuto podmínku splnit. Souhlas musí být písemný a nejlépe v italštině. V Itálii platí zákaz dovozu pohonných hmot v kanystrech – italská celní správa uplatňuje velmi přísné postihy a toleruje pouze minimální množství pro osobní potřebu. Itálie: v hotovosti jen do 2999,99 eura

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat