Zahradu tvoří 110 prostorných voliér, k vidění je přes 200 opeřenců ve 45 druzích. Značnou část tvoří jihoameričtí papoušci, ale také papoušci z Austrálie či Afriky.
„Nové druhy jsme pořizovali už v průběhu minulé sezony, z toho v jejím závěru asi pět dalších. V tomto roce ještě přibyly ary kanindy, aratingy červenolící a také aratinga kropenatý,“ uvedla ředitelka.
V plzeňské zoo se narodilo mládě vzácného nosorožce indického![]() |
V zoo se zabydlují tři další páry papoušíčků, což je jeden z nejmenších druhů papoušků dosahující velikosti asi osmi centimetrů. Škrháková uvedla, že ještě letos nebo příští rok by do zoo ráda pořídila i největší druh, kterým je metrový ara hyacintový.
Mláďata přes zimu vyvedly africké druhy. Podařilo se odchovat například papoušky senegalské nebo žaky velké, z jihoamerických papoušků například amazonky bělobřiché. „Ten hlavní nápor ale ještě přijde, protože máme více papoušků z Jižní Ameriky a ti hnízdí až v jarních měsících,“ řekla Škrháková.
Zoo je vzdálená asi 25 kilometrů od Brna, lze ji navštívit od 1. března do 17. listopadu. Vznikla jako první papouščí zahrada v ČR v létě 2011. Jejím přirozeným předchůdcem byla Farma Ara, kterou založil Vlastimil Škrhák už v 80. letech. Součástí zoo je Centrum ekologické výchovy.