Pátek 23. července 2021, svátek má Libor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brněnská zoo má novinku - lanové centrum pro děti

Cestování

  16:00
BRNO - Brněnská zoo v neděli otevřela pro děti lanové centrum Lanáček, které by se mělo stát novým lákadlem zahrady. Ročně ji navštíví čtvrt milionu lidí. Provozovatelé odhadují, že Lanáčkem, jehož vybudování přišlo na milion korun, ročně projde 15 tisíc dětí.

V brněnské zoo přibyla nová atrakce - lanové centrum pro děti. foto: lanacek.lanovecentrum.cz

Lanová centra jsou dnes takřka nezbytnou součástí všech větších zahrad. Slouží k zábavě dětí, které si chtějí udělat přestávku mezi prohlídkami zvířat.

Lanáček je určen dětem od tří do 11 let. Tvoří jej 11 překážek. Lana jsou ve výšce 1,5 metru a pod všemi je záchytná síť. Vstupné do centra stojí 60 korun a je celodenní.

ČTĚTE TAKÉ:

Zoo uvažovala o vybudování centra léta, ale neměla na projekt peníze. Vedení to proto stále odkládalo. Letos investuje desítky milionů korun do vybudování expozic pro orly, klokany a africké býložravce. Vedení zoo proto přizvalo firmu, která Lanáček postavila a bude jej provozovat.

Má zkušenosti s již dvěma podobnými centry - v zoo ve Zlíně-Lešné a na Svatém kopečku v Olomouci. "Každé ročně přiláká asi 20 tisíc dětí. Zoo Brno má menší celkovou návštěvnost, proto ta čísla v Brně budou nižší," řekl Eduard Hrabalík z vedení firmy Project Outdoor.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.