Uličky Buenos Aires aneb Z nouze atrakce

Ulička El Caminito  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ulička El Caminito | foto: Vlastimil Neklapil

V prosinci je v Buenos Aires vedro na padnutí a člověk přes poledne hledá stín v útulné hospůdce. Ulička El Caminito a okolí jsou jich plné a všechny lákají na italskou kuchyni, ryby a mořské plody. Hosty lákají k obědu páry tančící tango. Ceny jídel jsou na naše poměry vysoké, ale srovnatelné se zbytkem města.

El Caminito vznikla při likvidaci železniční vlečky do přístavu ve čtvrti La Boca. Čtvrť vždy byla a dodnes je obývaná nemajetnými občany, kteří si stavěli obydlí ze všeho, co bylo po ruce. Nejlépe posloužil vlnitý plech.

Ulička El Caminito
Ulička El Caminito

Původní domky se nejvíce dochovaly právě v okolí El Caminito. Zatímco La Boca vcelku působí zanedbaným dojmem, domky v El Caminito a několika okolních ulicích jsou natřené veselými barvami a z balkonů, oken a vchodů se vyklánějí figuríny.


Pohlednice z cest na větší mapě

Obchůdky nabízejí různorodé suvenýry, nejvíce ovšem fotbalové dresy - stadion Boca Juniors, kde hrával Maradona je poblíž. Pouliční umělci nabízejí obrázky a sošky. Mnohé restaurace lákají na večeři s představením tanga. Protože El Caminito je unikátní a jedna z největších atrakcí metropole, i když trochu kýč, míří sem domácí i zahraniční turisté. Řidiči autokarů i taxíků jim kladou na srdce, aby se nepouštěli dál do okolí - a varují oprávněně.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová rubrika serveru Lidovky.cz. Budeme vám v ní přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Vlastimil Neklapil

Najdete na Lidovky.cz