Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cestování

Bulharsko na covidové mapě ‚zoranžovělo‘. Zmírnilo proto turistům podmínky pro vstup do země


Zlaté písky. Dlouhá pláž na horním pobřeží Bulharska, kterou důvěrně znají i někteří z těch, kdo sem jezdívali již za minulého režimu. | foto: Profimedia

Premium
Země ležící na pobřeží Černého moře se v posledních letech opět dere do popředí zájmu českých cestovatelů. Ceny v Bulharsku jsou totiž pro našince více než přijatelné, přičemž ale veškeré služby jsou na podobné úrovni jako ty „západní“. To je vskutku lákavá kombinace.

UŽ VYŠLO:

1. Chorvatsko „dolní“

2. Chorvatsko „horní“

3. Řecko na pevnině

4. Řecko na ostrovech

5. Turecko a Kypr

6. Bulharsko

7. Itálie u moře

ZÍTRA SI PŘEČTETE:

8. Itálie ve vnitrozemí

DÁLE VYJDE:

9. Maďarsko

10. Egypt a Tunisko

11. Španělsko

12. Francie

13. Rakousko

14. Slovensko

„Bulharsko je u nás aktuálně nejprodávanější destinací,“ říká k tomu Petr Šatný, mluvčí CK Alexandria. Letošnímu zájmu nahrává i to, že v Bulharsku panuje příznivá „covidová“ situace. „Nárůst prodejů odstartovala možnost cesty pouze s antigenním testem,“ podotýká Šatný. Od včerejška již není nutný ani ten. Na cestovatelském semaforu našeho ministerstva zahraničí má nyní Bulharsko oranžovou barvu, je tedy destinací se středním rizikem nákazy covid-19.

Žádných zásadních omezení se není třeba obávat ani přímo na místě. „Povolené jsou návštěvy restaurací, barů, fitness, mohou se konat kulturní a zábavní akce, otevírají se kina i muzea. V hotelech funguje wellness i dětské kluby, zatím jen formou venkovních aktivit,“ popisuje Petr Kostka, obchodní ředitel Exim Tours.

Rovněž ceny jsou i letos příznivé. Aktuálně startují od pěti tisíc korun za týdenní pobyt (apartmán či penzion bez stravy, příp. se snídaní). V hotelu s all inclusive pořídíte týden za zhruba deset tisíc korun za dospělou osobu. Výhodně zde obstarají pobyt i rodiny s dětmi. „V Bulharsku totiž mnoho hotelů počítá dětské ceny do nedovršených 13 let, někde dokonce až 14 let,“ uvedla Eva Němečková, mluvčí Čedoku.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s iDNES Premium

Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!