Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česká rodinná riviéra. Výlet na Lipno a po okolí

Cestování

  5:23
Letní areál Lipno je rájem nejen dětí, ale klidně i straších ročníků, protože aktivit je tu k mání skoro z každého soudku. Vypravit se můžete na Stezku korunami stromů, do Království lesa s nejrůznějšími atrakcemi, na šlapadla, paddleboard nebo na populární floutrejl.

Lipno a západ slunce foto: Tomáš Rucký

Známou klasikou Lipna v létě i v zimě je Stezka korunami stromů, která vás po dřevěné lávce „protáhne“ doslova mezi špičkami šumavských smrků a zároveň na naučných cedulích poučí o přírodních zajímavostech nebo procvičí na nejrůznějších překážkách, které si snad častěji než děti, chtějí zkoušet i sami dospělí?

Na vrcholu Stezky na vás čeká výhled nejen na Lipno, ale i celou Šumavu a dolů...
Bikeparkové trasy jsou zvládnutelné i pro méně zkušené jezdce, ti ostřílení si...

Na vrcholu Stezky na vás čeká výhled nejen na Lipno, ale i celou Šumavu a dolů se můžete sklouznout na tobogánu. Jízdenku na tobogán si můžete zakoupit u začátku Stezky na pokladně, nebo přímo na Stezce na startu tobogánu. Abyste se nespálili, sedíte ve „vaku“ s nohama strčenýma ve velké kapse, takže oproti tomu, jak monstrózně tobogán zvenku vypadá, je jízda naprosto bezpečná i pro ty nejmenší. Rodinné vstupné na Stezku pro 2 dospělé a 1-4 děti vyjde na 605 Kč.

Lipno v kostce:

 • Vzdálenost z Prahy 2 h 45 min
 • 1 jízda lanovka dospělý 120 Kč
 • Kombinovaný vstup Stezka + Království dospělý 385 Kč
 • Zapůjčení kola floutrejl dospělý/3 jízdy 369 Kč
 • Zapůjčení kola floutrejl dítě/3 jízdy 299 Kč
 • Celodenní jízdné do bikeparku dospělý 430 Kč
 • Vstup lanový park vysoký okruh- krátký 460 Kč
 • Provozní doba lanovky 9:00 – 18:30
 • Webové stránky www.lipno.info

Pár desítek metrů od výstupu sedačkové lanovky se nachází poměrně mladá atrakce Království lesa, tedy velký naučně-zábavný park, kde se děti můžou vydovádět na velkých trampolínách, klouzačkách, houpačkách, prolézačkách všeho druhu nebo ve smrkovém bludišti.

Oblíbenou atrakcí nejen dětí je velká nafukovací trampolína, která je v rámci vstupu do Království zdarma, stejně jako další aktivity v parku.

Jak loni, tak letos je tu pro nás tou nej atrakcí kozičky, za kterými můžete klidně do ohrady, pohladit si je a nakrmit granulemi z automatu za 10 Kč. Moc nepočítejte s tím, že se kozičkami něco bude, pokud v ruce nemáte granule. Jakmile ale uslyší zvuk automatu, seběhnou se na vás a klidně se o vás drze opřou kopýtky. Pustit k nim ale můžete klidně i malé děti, kozičky jsou ochočené a neublíží. Rodinné vstupné do Království lesa pro 2 dospělé a 1-4 děti vyjde na 655 Kč.

smrkovém bludišti.  Oblíbenou atrakcí nejen dětí je velká nafukovací...

U nástupu lanovky Lipno Expres najdete lanové centrum, kde můžete absolvovat buď nízký nebo vysoký okruh a třešinkou na dortu je tu atraktivní přejezd na kladce přes jezírko. Absolvovat můžete ale i jen samotnou jízdu po kladce bez předchozího prolézání lanových překážek, a to za 120 Kč.

Cyklisty na Lipně potěší tzv. floutrejl, tedy vyhlazená pozvolně klesající stezka pro kola, na kterou vás vyveze lanovka. Floutrejl si díky nenáročnosti můžou vyzkoušet i úplní začátečníci nebo rodina s dětmi. Stezka je dlouhá 5 km a zahrnuje jednoduché klopené zatáčky a terénní vlny.

Floutrejl se vede na odvrácenou stranu Kramolína od přehrady a z druhé strany na něj vyváží lanovka Promenádní. Abyste z Kramolína nemuseli k lipenské přehradě po asfaltu, vede „přípojka“ floutrejlu i k nástupu lanovky Lipno Expres.

Vyzkoušet si můžete i dvě oficiální bikeparkové trasy – modrou, která je naprosto jednoduchá a vlní se v plynulých klopených zatáčkách nebo červenou, která zahrnuje i překážky jako je wallride nebo dřevěné dropy, vše se dá ale objet. Bikeparkové trasy jsou zvládnutelné i pro méně zkušené jezdce, ti ostřílení si tu pak užijí zábavu a ocení velmi pěkně udržované trasy bez rolet.

Vyzkoušet si můžete i dvě oficiální bikeparkové trasy – modrou, která je...

Na cyklovýlet do okolí doporučujeme vydat se od výstupu lanovky Lipno Expres doleva po houpavé hřebenovce směrem na Frymburk na Svatou Martu. Nejprve se jede po zpevněné cestě, v místě Nad Studenou se napojíte na frymburský přírodní trail, který představuje hravou a nikterak náročnou lesní pěšinu.

U kapličky na Svaté Martě navážete na singltrail Frymburk, který je vybudovaný ve stylu flowtrailu, takže se do Frymburku svezete po vyhlazených klopených zatáčkách a terénních vlnách. Opět chválím hezkou údržbu trailu, na kterém je potěšením jet a nemáte pocit, že se vám rozpadne kolo.

Lipno je populárním dovolenkovým letoviskem zejména pro možnost kombinovat letní outdoorové aktivity s těmi vodními či plážovými, takže v horkých letních dnech si můžete dát koupačku v přehradě nebo si zahrát si beachvolejbal při západu slunce.

Na lipenské přehradě si dále můžete zapůjčit elektročlun, paddleboard nebo šlapadlo se skluzavkou. Půjčovnu najdete přímo na pláži u beachvolejbalového hřiště a hodinové zapůjčení vyjde na 299 Kč. Se šlapadlem si můžete udělat výlet kolem Králičího ostrova nebo si jen tak vyjet a sklouznout se do vody.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat