23. října 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Chcete vidět zcela jinou Arábii? Navštivte Salalah v Ománu

Salalah, Omán. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Salalah, Omán. | foto: Pavel Hrbek

OMÁN Pokud chcete vidět opravdu jinou Arábii, vydejte se do Salalahu v Ománu. Nejkrásněji je tam mezi květnem a zářím. Krajina každým rokem v tuto dobu celá zezelená.

Salalah je přístav a zároveň druhé největší město sultanátu Omán v oblasti Dhofar. Nachází se na jihu země v blízkosti hranic s Jemenem.

Toto místo je velmi zajímavé podnebím, které je ovlivněno jihozápadními monzuny z Indie. V praxi to znamená, že když se celá Arábie moří v 50stupňových vedrech, v Salalahu je přes den příjemných 25 - 30°C a dostatek deště.

Salalah, Omán.

Liduprázdná pláž v blízkosti Salalahu.

V létě je oblíbenou destinací lidí ze Spojených arabských emirátů nebo Saúdská Arábie. Utíkají sem před nesnesitelným horkem, které u nich panuje. Salalah nabízí kromě nádherných pouští a dun i hory, moře a překrásné liduprázdné pláže.

Do Salalahu se především létá, protože vzdálenost z hlavního města Muscatu je 1200 kilometrů. Dobrodruzi však mohou klidně použít moderní dálnici. Nejkrásněji je tam mezi květnem a zářím, kdy je celá krajina zezelená.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Pavel Hrbek

Tři nejčastější dětské nemoci: Jak jim rozumět a předcházet
Tři nejčastější dětské nemoci: Jak jim rozumět a předcházet

Kašel a smrkání, vyrážka a bolest bříška. S těmito zdravotními problémy se pediatři ve svých ordinacích setkávají nejčastěji a potrápí kdejakého starostlivého rodiče. Jaký je jejich standardní průběh, kdy hrozí případné komplikace a lze nákazám předcházet?

Najdete na Lidovky.cz