Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
13. října 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

10 nejbarevnějších přírodních divů. Podívejte se

Bublající jezero v americkém Yellowstonském národním park u | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bublající jezero v americkém Yellowstonském národním park u | foto: Shutterstock

Ostrá červená a růžová nebo kombinace žluté a oranžové. Pokud milujete rozmanité barevné kombinace, podívejte se, kde všude mohou takové barvy být. Jezera, pláže nebo hory. Server Cheapflights.com sestavil žebříček barevně nejkrásnějších přírodních divů. Podívejte se.

Těžko uvěřit, že existuje jezero tak růžové jako třeba žvýkačka, hory barevné jako duha nebo jezera tak modrá až se vám zatají dech. Krásná jsou ale i tulipánová pole v Holandsku či gejzíry a jezírka v Yellonstownském parku.

Duhové pohoří Tan-sia
Neobvyklý skalní útvar se nachází v čínské provincii Gansu. Hory mají zelenou, pomerančově červenou a žlutou barvu. A zanechají ve vás neopakovatelný dojem, že v přírodě je možné vše. Pestrobarevné čínské pohoří je staré několik milionů let.

Barevné hory v Číně


Antilopí kaňon
Antilopí kaňon se nachází v indiánské rezervaci kmene Navajo v Arizoně. Antilopí kaňon je velice úzká štěrbina, kterou je nejlepší navštívit v poledne, kdy dovnitř dopadají sluneční paprsky kolmo.

Antelope Canyon se nachází v Arizoně

ČTĚTE TAKÉ:

Květinová pole v Holandsku
Nádherné barevné kreace a vůně - to jsou holandská květinová pole. Nejlepší je vyrazit na výlet na jaře, kdy květiny začínají kvést.

Nezapomenutelný zážitek nabízí návštěvníkovi květinová zahrada Keukenhof.

 
Čínské jezero Five Flower Lake
Voda v jezeře představuje paletu těch nejkrásnější odstínů modré a zelené. Je tak zbarvená díky minerálům a vodním rostlinám. Jezero není hluboké, takže jsou jasně vidět všechny stromy spadlé na dno. V okolí je podobných jezer více. Podle starověké legendy vznikla tak, že se bohyni rozbilo zrcadlo a roztříštilo se na mnoho kousků.

Nejkrásnější čínské jezero

Růžové jezero v Senegalu
Dalším unikátem je jezero Retba neboli růžové jezero, které se nachází nedaleko Dakaru. Jezero není po celý rok růžové, ale mění barvu podle aktuálního počasí. Někdy bývá červené, někdy se zbarví dooranžova. Koupání v něm je podobné koupání v Mrtvém moři, s tím rozdílem, že má ještě větší obsah soli.

Jezero Retba neboli růžové jezero (Lac Rosé)

Gejzír - oko
Unikátní pohled se návštěvníkům naskytne v Yellowstonského národního parku. Voda dosahuje teploty až 76° C. Jedinečnou barvu způsobují teplomilné bakterie, které se v gejzíru vyskytují.

K vzácným geotermálním atrakcím Yellowstonského národního parku patří mnohobarevné jezero Grand Prismatic Spring

Červené pískovcové skály
Na území Colorada se nacházejí nádherné pískovcové červené skály. Úchvatný pohled na ně je, když zapadá slunce a jeho paprsky se odráží od hor.

Červené hory v Coloradu

Růžová pláž
Romantický zážitek? Určitě procházka po bahamské růžové pláži. Písek na pláži je tvořen malými kousíčky korálů a mušlí. Díky mikroskopickému korálovému zvířeti, které se jmenuje foraminifera, má pláž růžovou barvu, když foraminifera zemře, oceán vyplaví její lasturu.

Bahamská růžová pláž


Řeka pěti barev v Kolumbii
Odstíny červené, žluté, zelené, růžové a modré uvidí návštěvníci, kteří navštíví Kolumbii. Řeka pěti barev je vyhledávaný turistický cíl právě kvůli unikátnímu mixu barev, které mají na svědomí říční řasy.

Pětibarevná řeka v Columbii

 

Jezero Hillier
Nejslavnější růžové jezero najdete v západní Austrálii. Jezero Hillier je slané a mělké a kvůli své barvě je velkým turistickým lákadlem. Jezero leží v zalesněné oblasti a jeho břehy tvoří pruhy bílé soli. Vědci se marně pokouší zjistit, co způsobuje růžovou barvu jezera, avšak marně.

Růžové jezero Hillier v Austrálii
apeAlena Pecháčková
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...