Deset nejoblíbenějších měst na světě? Patří sem i Praha

Oslavy 850. výročí založení katedrály Notre Dame v Paříži. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oslavy 850. výročí založení katedrály Notre Dame v Paříži. | foto: Reuters

Mezi nejoblíbenější a nejkrásnější města se zařadila i česká metropole. Podle renomovaného cestovatelského serveru tripadvisor.com se umístila na devátém místě. Celkem nepřekvapivě zvítězila Paříž, New York a Londýn. A která další města musíte vidět? Podívejte se.

Na prvním místě se umístila Paříž, ráj všech romantiků, bohému, ale i milovníků umění. Turistů dychtících po francouzské metropoli je stále dost, stejně tak jako je dostatek skvostů, které můžete v hlavním městě Francie vidět. Druhé místo obsadil New York, americké velkoměsto, které nadchne jedinečnou atmosférou, galeriemi, ale také skvělými restauracemi.

ČTĚTE TAKÉ:

Hned po Paříži a New Yorku zabodoval Londýn. Deštivé město ležící na řece Temži se stále drží mezi nejnavštěvovanějšími evropskými městy. Buckinghamský palác, věž Big Ben nebo nákupy na Oxford Street, to vše můžete v Londýně zažít.

Parque Güell, který projektoval Gaudí.

Barcelona.

San Francisco.

San Francisco.

V Benátkách určitě nesmíte vynechat jízdu na gondole.

Benátky.

Řím.

Řím.

Dále se v žebříčku umístil Řím, Barcelona, ale i Benátky a San Francisco. Hned za nimi se drží Florencie, perla Toskánska, ležící na řece Arno. Historické centrum Florencie je od roku 1982 zapsáno na seznamu UNESCO.

Na devátém místě skončila Praha. Česká metropole láká turisty především na památky. Z historických nebo technických staveb si turisté nejčastěji prohlížejí Staroměstskou radnici a Petřínskou rozhlednu. Obě památky mají roční návštěvnost kolem půl milionu lidí. Z nepřeberného množství muzeí jdou turisté nejčastěji do Židovského muzea. Více čtěte ZDE.

Na posledním místě první desítky skončila Sydney. Nejlidnatější australské město se nachází na severovýchodním pobřeží Tasmanova moře. Asi nejvíce turisty láká pohled na budovu Opery, která svým tvarem připomíná plachetnici a je považována za architektonický skvost.

Sydney

Sydney

apeAlena Pecháčková

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz