Čtvrtek 23. září 2021, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Designový hotel v centru Paříže, který si můžete dovolit

Cestování

  7:00
Hotel, který je v centru. Který je čistý, klidný a stojí stejně jako hostely na kraji města. Hotel, který bere v potaz životní prostředí a navrhli ho designéři tak, aby se návštěvníci cítili pohodlně a dobře se jim spalo. Hotel, kde se podává jídlo z farem a kde máte naprostý klid, nenarazíte ani na recepční. Výmysl? Ne, vítejte v pařížském Hi Matic.

Designový hotel foto: Tereza Houdková, Lidovky.cz

Respektovaná designérka Matali Crasset společně s Patrickem Elouarghim a Philippem Chateletem vytvořili na jaře roku 2011 poblíž Bastilly oázu. Pokud vám nevadí malé prostory, máte rádi design, bio fenomén a klid, jste tu na správném místě.


Pohlednice z cest na větší mapě

Čtyřicet dva miniaturních pokojů je vybaveno vším od televize po sprchu a díky chytrému systému vestavěného nábytku vás počáteční pocit stísněnosti velmi rychle přejde.

V hotelu je vše plně autamitozované – check-in probíhá přes počítačový systém, který vám vydá kartu od pokoje i všechny potřebné informace, po ránu vás čeká snídaně s čerstvými džusy, jogurty a ovocem z farem z okolí Paříže, čaj a káva je k mání celý den, stejně jako rychlé wifi připojení a z automatu si můžete pořídit knihy, brýle i boty.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz


Navíc je Náměstí Bastily od hotelu v ulici Rue de Charonne 10 minut chůze. A to nejlepší nakonec, ceny jsou srovnatelné se všemi pařížskými hostely a Hi Matic na svém webu často nabízí i speciální slevové akce – my jsme za dvě noci pro dva lidi a psa jsme zaplatili 100 euro.

Tři tipy v okolí:

Jídlo: legendární polévkárnu Le Bar Á Soupes máte 5 minut od hotelu, krásná prodejna Maison POS s ovocem a zeleninou z farem je hned naproti Hi Maticu a na trhy v ulici Boulevard Richard Lenoir je to pěšky 10 minut.

Legendární polévkárna Le Bar Á Soupes

Nákupy: přímo v ulici Rue de Charonne mě zaujaly dva obchody: The Lazy Dog  a So We Are

Architektura: pár metrů vedle hotelu (Rue de Charonne 77) najdete svět ve světě. V unikátním historickém domě mají dnes studia architeti a designéři, každý večer se tu cvičí jóga a určitě navštivte i divadlo/platformu La Loge.

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Právě čtete