31. května 2013 15:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Deštivý den dětí. Kam vyrazit na výlet a nepromoknout?

Kam s dětmi o deštivém víkendu? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kam s dětmi o deštivém víkendu? | foto: Shutterstock

Nenechte se odradit nepříznivou předpovědí počasí a vypravte se s dětmi na výlet. V sobotu je Mezinárodní den dětí a po celé republice je připraveno spoustu akcí pro nejmenší návštěvníky. Které z nich můžete navštívit beze strachu z promoknutí? Server Lidovky.cz vám přináší několik tipů.

Strakonice – hrad: Rytířská muzejní noc
V pátek od 18 hodin proběhne na hradě Rytířská muzejní noc. Akce nabídne divadlo, koncert nebo ohňovou show. Malí návštěvníci se mohou těšit na prohlídku hradu, výstup do vyhlídkové věže Rumpál, ukázky rytířské výstroje a výzbroje či ukázky střelby z kuše. Na místě budou i dětské historické kostýmy k vyzkoušení.

Ústí nad Labem: Napoleonské slavnosti
Jako program Napoleonských slavností je připraveno Napoleonské vojenské ležení, ale také koncert, kejklíři, fakírské duo a plivač ohně, program pro děti a výstava. Dopoledne začíná dobový jarmark, kde svoje dovednosti předvede třeba svíčkař, kameník, kovář či brusič kamenů a šperkař. K vidění bude také zdobení perníků, pletení ze slámy a malování na kachle a textil, výroba dřevěných hraček a drátěných krajek.

Praha - Divadlo v Dlouhé: Dítě v Dlouhé
Již 15. ročník divadelní přehlídky pro děti a dospělé trvá do 2. června. Profesionální divadla hrající pro děti a mládež letos představí klasické předlohy jako pohádky Popelka či Budulínek, ale i literární díla jako Bylo nás pět, Robinson či Kytice. V sobotu i v neděli divadlo připravuje dvě odpolední představení, která začínají ve 14 a v 16 hodin. Jako doprovodný program je připraven divadelní jarmark a prohlídka zákulisí.

Lipno nad Vltavou - areál Sportareny: Ujíždíme na Legu
Největší výstava lega v Česku. Zahájení je naplánováno právě na den dětí, 1. června. Potrvá až do 30. září. K vidění bude i legový Rožmberk, Hluboká, Červená Lhota, plzeňská Katedrála sv. Bartoloměje, pražská Staroměstská radnice či Vila Tugendhat. Největší model má více než čtyři metry.

Na den dětí startuje výstava 'Ujíždíme na legu'.

Liberec – park zoo: Greenfest
V sobotu se od deseti hodin v parku u zoologické zahrady koná řada přednášek a dílny na témata přírodní stavitelství či zdravá strava. Pro děti je připraven program s dílničkami a divadelním vystoupením v 15 hodin. Na festival vystoupí také lokální řemeslníci a vystavovatelé, kteří zde budou prezentovat své výrobky. Pořadatelé jsou připraveni i na déšt. Prostor bude zastřešen a na místě bude čajovna s teplými nápoji.

Čáslav - areál NZM Čáslav: Pradědečkův traktor
Od soboty do neděle potrvá tradiční předváděcí akce historické zemědělské techniky. Na místě proběhne třeba pokus o zápis do České knihy rekordů či soutěž o ceny. Je připraven i program pro děti.

Zlín: Zlín Film Festival, 53. ročník mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež
V sobotu je možné s dětmi navštívit doprovodný program v rámci filmového festivalu. Výstava Šťastný smolař představuje kostýmy z pohádky České televize. Hřiště hraček je zase multimediální a interaktivní výstava slavných hraček z Fatry Napajedla.

A pokud vysvitne slunce?

  • Praha - Karlínská Karlíkova továrna na čokoládu
    V Karlíně čekají na děti sladké dílny, Karlínské náměstí se 1. června promění na Karlíkovu továrnu na čokoládu. "V dílnách si děti vyzkouší kresbu a malbu čokoládou, namotávání kostky cukru do pusy nebo třeba výrobu bonbónového Karlíka k sežrání," uvedla za organizátory pro ČTK Monika Štěpánková.
  • Praha - Zoologická zahrada má vstup za korunu
    Po celý den mají děti vstup do zoologické zahrady za symbolickou korunu. Večer navíc v zoo začne Noc snů - mezinárodní akce, která je určena pro  dlouhodobě nemocné děti a děti s postižením. Zoologické zahrada pro ně připravila speciální večerní program.
  • Praha - Petřín se nezlobí
    Na Petříně se na sobotu chystá divadlo, kouzelnické vystoupení i soutěže o ceny. Jednotícím prvkem hlavní soutěže bude hra Člověče, nezlob se. "Po příchodu děti dostanou kartičku s natištěným plánkem této hry a za každý splněný úkol jim bude vybarven určitý počet políček. Po splnění všech úkolů čeká na děti odměna," uvedla za organizátory pro agenturu ČTK Olga Šámalová z Muzea hlavního města Prahy.
Lidovky.cz

"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným
"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným

Nedávno jsme s kámoškami u lahve Pálavy spontánně otevřely téma – jak jsme prožívaly naše „nejšťastnější období v životě ženy“. Jak hodin přibývalo a vínka ubývalo, dospěly jsme k překvapujícímu zjištění.

Najdete na Lidovky.cz