23. března 2012 12:30 Lidovky.cz > Cestování > Cestování na kole

Na Okoř a do Slaného cyklovlakem. Už v sobotu

Hrad Okoř | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hrad Okoř | foto: Reprofoto

PRAHA O tomto víkendu vyjede z Masarykova nádraží v Praze první letošní cyklovlak do Slaného. Vlak se speciálně upraveným vozem pro převoz bicyklů bude jezdit po všechny víkendy a svátky až do konce října.

Motorové vlaky na své pravidelné trase přiblíží cyklisty k oblíbeným výletním cílům v okolí Prahy. Lidé tak mohou vyrazit třeba ke zřícenině hradu Okoř, rotundě sv. Petra a Pavla v Budči, do rodiště Oty Pavla v Buštěhradu nebo do údolí Zákolanského potoka, sdělil Filip Drápal, mluvčí společnosti Ropid, která organizuje dopravu v Praze a jejím okolí.

Cyklovlak vozí výletníky na Okoř a do okolí Slaného již šestou sezonu. V loňském roce jej využilo 5730 cestujících, kteří převáželi 690 kol. Oproti sezóně 2010 je to nárůst zhruba o 20 procent, uvedl mluvčí.

Horská cyklistika - ilustrační foto.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Pro přepravu cyklistů je přednostně určen druhý vůz vlaku, který je vybaven speciálními prostory pro přepravu jízdních kol a je v něm snížen počet míst k sezení. Ve vlaku platí tarif PID, který je možné kombinovat s jízdenkami Českých drah.

Jarní řemeslné trhy na Okoři

24. 3., od 9 hodin, Okoř

Nenechte si ujít jarní trhy na hradě Okoř. Čeká vás několik desítek stánků s řemeslnými výrobky, občerstvení a střelnice s kolotočem. Nejmenší návštěvníci se budou moci svést na poníkovi. To vše v příjemném prostředí s kulisami zříceniny v pozadí. Vstup je zdarma.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz