10. října 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Dovolená v Bulharsku bez Čechů? Relaxujte v Achtopolu

Pohled na útesy za Achtopolem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohled na útesy za Achtopolem. | foto: Eliška Bramborová

ACHTOPOL Malé rybářské městečko Achtopol na jihu Bulharska mi učarovalo. Nepotkala jsem tam téměř žádné Čechy a divoké útesy a pláně v okolí byly téměř liduprázdné.

Ve velkých turistických centrech, jako je například Primorsko, narazíte na Čechy na každém kroku. Prodejci i restauratéři mluví česky, jídelní lístky jsou v češtině a musíte si dávat pozor, o jakém kolemjdoucím se bavíte s přáteli ve svém rodném jazyce. S velikou pravděpodobností vám totiž bude rozumět.

Malé městečko Achtopol je však pravým opakem. Na dovolenou sem jezdí především sami Bulhaři. Česky se tu příliš nedomluvíte, což alespoň pro mě bylo příjemnou změnou. Až jsem se lekla, když na mě jedna paní u pekárny promluvila česky. I ceny jsou zde nižší. Třeba zmrzlina je o celou třetinu levnější než v Primorsku.

Tentokrát jsem však chtěla na dovolené úplně vypnout. Toužila jsem jen po absenci lidské společnosti a koupeli v moři aniž bych musela poslouchat dětský výskot. Většinu dne jsme tak s přáteli trávili na okolních útesech. I v největším vedru tam foukal příjemný vánek a malými cestičkami se dalo sestoupit na malé liduprázdné pláže. Jak jsme ihned zjistili, i skvělé místo na potápění!

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?