15. července 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Festivaly, hračkobraní, indiáni. Tipy na víkend

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Lodě, vlaky, hra na indiány, ojedinělé hračkobraní, rozmanitý víkend nabízí pro každého něco. Jen milovníci hudby to budou mít s rozhodováním tentokrát těžké, kromě legendárních Colours v Ostravě láká i Bohemia Jazz Fest nebo Mighty Sounds.


Nejkrásnější výlety

Pravčická bránaCestujte po Česku. Lidovky.cz pro vás připravily speciální nabídku tipů na výlety. Najdete tu nejkrásnější výlety po Česku, Moravě a Slezsku.

Více informací najdete ZDE


Dračí lodě i pro začátečníky
16.-17.7., celý den, Pavlov
Již popáté bude hladina Mušovského jezera pod Pavlovem patřit Pálavskému festivalu dračích lodí. Závody se uskuteční o tomto víkendu v areálu Yacht Clubu Dyje a jsou i pro absolutní začátečníky. Součástí akce bude také oblíbená disciplína v přetahování lanem, ve které se bude soupeřit o titul Mistra Moravy. Více informací ZDE.
Dračí loď - ilustrační foto

Hračkobraní
13.-17.7., celý den, Zámek Kamenice nad Lipou
Hračky z dílny výtvarníků Asociace hračka, inspirované čínským horoskopem, hračky soukromého výrobce pana Milana Křenka ze Zářecké Lhoty u Chocně, návrhy od studentů designu Ústavu vizuální tvorby Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, loutky Vítězslavy Klimtové a mnoho dalšího bude k vidění na Zámku Kamenice nad Lipou. Více informací ZDE.
Mnozí Francouzi najdou knihu z antikvariátu, oblečení ze secondhandu nebo hračky, s nimiž si předtím už hrály jiné děti.


Indiánský víkend
16.-17.7., 9-19, Praha
Pražská Troja se o víkendu promění v indiánské tábořiště Severní Ameriky. Zájemci si budou moci vyrobit náramky, čelenky, bubínky a jiné indiánské předměty. Pro odvážné budou připraveny indiánské postřehové hry, hod oštěpem a střelba z luku. Navíc si budete moci vyrobit čokoládovou aztéckou placku. Více informací ZDE.
Brazilští indiáni táboří v hlavním městě, požadují více práv.

Parní vlak Kolešovka
16.7., 9:52; 13:52, Lužná u Rakovníka
Projížďka historickým parním vlakem z Lužné do Kolešovic a zpět. Zpáteční lístek vás vyjde na 140 Kč a v Kněževsi můžete navštívit výstavu historických železničních vozidel a v Lužné u Rakovníka si nenechte ujít prohlídku Železničního muzea ČD. Více informací ZDE.
Parní vlak

Ve znamení hudby

Milovníci hudby budou mít tento víkend těžké rozhodování. Pro hip hopové nadšence je tu opět Hip Hop Jam a to nejlepší z česko-slovenské scény, více informací ZDE.

Pokud jste nestihli Bohemia Jazz Fest v Praze a v Domažlicích, budete mít příležitost ještě v několika městech, nejblíž v pátek v Plzni a v sobotu v Táboře. Vice informací ZDE.

Za tvrdou hudbou budete muset do Vizovic na Master of Rock. Těšit se můžete například na Guano Apes, Twisted Sister nebo Airbourne. Více informací ZDE.

Ska, dancehall, reggae, dub, punk, to jsou Mighty Sounds. Letos uslyšíte kromě mnoha českých kapel i umělce z Jamajky (Anthony B, Israel Vibration) a USA (Pennywise). Více informací ZDE.

Jubilejní 10. ročník Colours of Ostrava začal už ve čtvrtek. Festival je opět plný zvučných jmen, The Herbaliser, projekt Nica Cava, Swans... Více informací ZDE.


Nezapomeňte na další letní festivaly

Klára Vytisková a Toxique

Lidovky.cz pro vás připravily speciální nabídku letních festivalů. Podívejte se na přehlednou časovou osu se základními informacemi o akcích v Česku.

Více informací najdete ZDE.

terTereza Houdková

ZE ŽIVOTA MÁMY: Vybírám školu pro syna... a je to peklo!
ZE ŽIVOTA MÁMY: Vybírám školu pro syna... a je to peklo!

Vybírám vhodnou škole pro syna, čas se krátí a já stále váhám.

Najdete na Lidovky.cz