28. listopadu 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Podzimní tip na cestu: ztraceni uprostřed kanadského listopadu

Fotografie k foliage od naší čtenářky Tamara Skorkovská. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotografie k foliage od naší čtenářky Tamara Skorkovská. | foto: Tamara Skorkovská

Pokud podzim nepovažujete za roční období vhodné pro cestování, tento názor změníte, vyberete-li si jej k návštěvě Kanady. Lepší moment, než když všechny stromy hoří oranžovou, žlutou a hlavně v Evropě zdaleka ne tolik obvyklou červenou, si prostě vybrat nemůžete.

V severní Americe pro to dokonce mají speciální slovo "foliage", které označuje právě tuto část roku, kdy už léto skončilo, ale do sychravého "mud season" se ještě nepřeměnilo.

Místní mu přiklánějí náležitou pozornost a jezdí se kochat do některého z nádherných přírodních parků anebo do místa pro oslavování foliage přímo stvořeného, amerického Vermontu.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz, v níž přinášíme zajímavé postřehy a střípky z cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

A jak si foliage vychutnáte úplně nejlépe? Půjčte si ohromné americké auto, v jedné z všudypřítomných kaváren Tim Horton‘s si kupte kelímek slabé kávy a koblihu přelitou javorovým sirupem a pak už jen pomalu projíždějte pestrobarevnými lesy s vědomím, že třeba právě jednomu z rudých javorů vděčíte za sladký závěr odpoledne.


Zobrazit místo Pohlednice z cest na větší mapě
Tamara Skorkovská

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz