7. listopadu 2011 16:30 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Jak nakupovat v Paříži? Osm rad, které oceníte

Jedna z nejkrásnějších a nejluxusnějších pasáží se jmenuje Passage des Panoramas. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedna z nejkrásnějších a nejluxusnějších pasáží se jmenuje Passage des Panoramas. | foto: Profimedia

Paříž je proslavenou metropolí nákupů a nemusíte být právě arabský šejk nebo ruský ropný miliardář. Výběr zboží je tu obrovský. Nabízíme proto několik praktických rad týkajících se této hluboce lidské – a mnohým z nás milé – činnosti.

Nejkrásnější města - 101 tipů

Chystáte se do Paříže, Londýna, Berlína, Vídně... Toto je jen jeden ze 101 tipů, které naleznete v magazínu Lidových novin Nejkrásnější města. Zavedeme vás v něm do deseti světových metropolí, které jsou stále častějším cílem českých turistů. Nabídneme vám přitom pohled, který je přinejmenším neobvyklý. Dozvíte se, jak zapadnout mezi místní, co si v metropolích nenechat ujít, kde se dobře najíst a kam určitě zajít.

Více informací najdete ZDE

1) Pokud nejste otrlí milovníci opravdu velkých nákupů, raději se o víkendu vyhněte obchodním domům. Výjimku tvoří Le Bonmarché v srdci Levého břehu. Už Émil Zola jím byl natolik fascinován, že o něm napsal román s názvem U štěstí dam. Pro milovníky krásných věcí je opravdovým štěstím dones. Tým odborníků totiž dokáže pod jednou střechou shromáždit výběr toho nejlepšího, co se v celé Paříži najde. Zážitkem je také návštěva potravin la Grande Épicerie de Paris v přízemí, kde lze případně odložit ty, které ostatní sortiment tolik nebaví…

2) Za návštěvu rozhodně stojí i nedaleký obchod slavného britského designéra a stylisty Terence Conrana. V jeho Conran shop v rue de Bac si můžete "vystylovat" celý svůj život od pera a mýdla až po sedačku.

3) Sice bez nábytku ale zato ještě stylověji vás vybaví u Colette v rue Saint Honoré, která byla prvním concept storem, jež ovlivnil celý svět. Najdete tu lodičky od Yvese Saint Laurenta, zábavné žvýkačky, trendy tenisky, designovou elektroniku i příjemnou restauraci v suterénu. 

Colette

Colette

4) Pokud se statečně pustíte do velkých obchodních domů na boulevardu Haussmann, vězte, že suterén galerie Printemps nabízí největší výběr spodního prádla a suterén galerie Laffayette zase fascinující množství bot.

5) Pohodové nákupy v malých obchodech, mezi nimiž nechybí přední značky, lze nejlépe realizovat v okolí kostela Saint Sulpice (doporučujeme začít kávou na náměstí). Levnější obchody najdete na nedaleké rue de Rennes.

6) Příjemná je také čtvrť Passy s nákupní osou rue de Passy a pěší rue de l’Annonciation, která si zachovala milý charakter nízkých domů s obchody a kavárnami a je domovem těch nejbohatších.

7) Ten nejvyšší luxus najdete mezi magickými osami Champs-Élysées a Avenue Montaigne.

8) Naopak levně lze oblečení nakoupit v okolí stanice metra Réaumur-Sébastopol a oblastí Les Halles. Najdete tu například výprodej oblíbené značky Kookai, ale také množství nejrůznějších miniaturních obchůdků s charakteristickým pachem asijských přípravků proti plísni.

Nahlédněte do magazínu

Speciální magazín LN Nejkrásnější města - 101 tipů, které v průvodcích nenajdete.

Objednejte si magazín Nejkrásnější města přes SMS

Pokud speciál Nejkrásnější města nenajdete ve své trafice, stačí poslat SMS ve tvaru LN 101NMB JMENO PRIJMENI ULICE CISLO PSC MESTO (vzor: LN 101NMB jan novak jindrisska 16 11000 praha 1) na císlo 902 11 a magazín vám doručíme do 14 dnů na uvedenou adresu.

Cena odeslané SMS je podle bežného tarifu vašeho operátora, konečná cena za speciál je hrazena příchozí zpoplatněnou SMS ve výši 60 Kč vč. DPH. Službu technicky provozuje ATS, infolinka 776 999 199 (po–pá, 9.00–16.00), www.platmobilem.cz